کد مطلب:  65572 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ماجراهای عجیب کنکور 1401

ماجراهای عجیب کنکور 1401

کنکور 1401 پرماجراترین کنکور تاریخ بوده است که بسیاری از داوطلبین کنکور آن ماجراهایی در پی داشته اند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کنکور 1401 ماجراهای عجیب و حتی دردسرسازی داشته است. در این دوره از کنکور انواعی از روش های عجیب و نوین تقلب به کار رفته است! از پاک کن سیمکارت خور گرفته تا دم و دستگاه های عجیب و بسیار ریز که برخی از آنها را زیر پوست خود کاشته اند. این ها به کنار، لو رفتن سوال های کنکور هم طرفی دیگر!

به گزارش آسمونی، کنکور 1401 آنقدر ماجرا و دردسر در پی داشته که بسیاری از افراد خواستار عذرخواهی و حتی استعفای رئیس سازمان سنجش کشور شده اند. در ادامه به بررسی کنکور 1401 می پردازیم.

لو رفتن سوال های کنکور 1401

در همان اولین روز برگزاری کنکور 1401 که مربوط به گروه آزمایشی هنر بود، سوالات کنکور در کانال های تلگرامی منتشر شد. حتی رئیس سازمان سنجش این موضوع را پذیرفت و اعلام کرد: «ساعت 12.30، عکس از یک صفحه دفترچه منتشر شد!»

در روزهای بعد که نوبت گروه آزمایشی ریاضی و علوم تجربی بود، انتشار سوالات کنکور گسترش بیشتری پیدا کرد. از سوی دیگر سازمان سنجش در اقدامی عجیب قبل از پایان آزمون گروه تجربی دفترچه سؤالات عمومی و اختصاصی شماره دو را در سایت خود بارگذاری کرد.

مشخص شد که سوالات کنکور قبل از برگزاری آزمون ها، در اختیار افرادی بوده که اقدام به فروش سوالات کنکور در فضای مجازی کرده اند. همچنین عده ای به روش های مختلف تلفن همراه سر جلسه برده اند و از آنها عکس گرفتند.

سوالات کنکور 1401 به قیمت 550 میلیون تومان در فضای مجازی به فروش رسیده است!

ابزارهای تقلبی در کنکور 1401

ابزارهای تقلب در کنکور 1401
ابزارهای تقلب در کنکور 1401

تاکنون 70 ابزار تقلبی در کنکور شناسایی شده است؛ البته قطعاً ابزارهای دیگری هم هستند اما شناسایی نشده اند. این ابزارهای تقلبی را با استفاده از دستگاه های آشکارساز که توسط جوانان نخبه در شرکت های دانش بنیان ایرانی ایجاد شده اند، شناسایی کردند.

برخی از دانش آموزان از ریزتراشه های نوین در زیر پوست کف دست خود استفاده کرده اند. برخی دیگر از تراشه های کوچک در گوش نیز استفاده کردند. و جالب است که عده ای از یک نوع خاصی از کفش برای تقلبی بهره جسته اند که تمامی این افراد کفش های خود را از یک منبع خریداری کرده اند و مدل آنها یکی است. این کفش طوری طراحی شده که یک تلفن همراه در آن جاساز شده و تاکنون 50 مورد از داوطلبین را با این نوع کفش شناسایی کرده اند.

متفاوت ترین داوطلب کنکور 1401

متفاوت ترین داوطلب کنکور 1401
متفاوت ترین داوطلب کنکور 1401

یکی از داوطلبین دارای مشکل جسمی بوده که ساکن شهرستان خرمبید استان فارس است. او به دلیل غضروفی بودن استخوان هایش و معلولیت جسمی توان حرکت نداشته و یکی از افراد مراقب امتحان به جای او تست های کنکور را پر می کند.
مراقب کنکور با دیدن او، نیمکتی را در اختیارش قرار می دهد تا روی آن دراز بکشد و سوال های کنکور را برایش می خواند. این پسر باهوش که خواستن توانستن را عملی کرده، پاسخ پرسش ها را به مراقب میگفت و مراقب به جای او می نوشت.
اما این زیباترین اتفاق کنکور 1401 بوده است!

نوزاد در جلسه کنکور 1401؟!

نوزاد در جلسه کنکور 1401
نوزاد در جلسه کنکور 1401

در فضای مجازی عکسی از یکی از داوطلبین کنکور منتشر شده که با نوزاد خود آمده است. در توضیحات این عکس آمده که این داوطلب برای نگهداری نوزادش در جلسه آزمون استرس داشته و سرانجام یکی از مراقبان نوزاد او را می گیرد و تا با خیال راحت آزمون خود را سپری کند.
عده ای قصد داشتند نشان دهند که فرزندآوری حتی در سن کم محدودیت نیست و هیچ محدودیتی برای مادران ایجاد نمی کند! اما باید بگوییم این عکس صحت ندارد. یعنی مربوط به کنکور 1401 نیست، بلکه مربوط به امتحانات پایان ترم دانشکده فنی و حرفه ای کوثر گنبد کاووس است.

  • در زیر تصاویری از چند ابزار تقلبی در کنکور 1401 را مشاهده می کنید:
جاساز کردن وسایل تقلب در کنکور در ساعت
جاساز کردن وسایل تقلب در کنکور در ساعت
تقلب در کنکور با استفاده از گجت های پیشرفته دیجیتالی
تقلب در کنکور با استفاده از گجت های پیشرفته دیجیتالی
تجهیزکردن داوطلب کنکور با استفاده از ابزارهای جاسوسی برای تقلب در کنکور 1401
تجهیزکردن داوطلب کنکور با استفاده از ابزارهای جاسوسی برای تقلب در کنکور 1401
استفاده از وسایل جاسوسی در کنکور 1401
استفاده از وسایل جاسوسی در کنکور 1401
تقلب با ابزارهای جدید برای جاسازی در گوش
تقلب با ابزارهای جدید برای جاسازی در گوش
: برای دریافت مشاوره درباره ماجراهای عجیب کنکور 1401 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ماجراهای عجیب کنکور 1401» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید