مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  7215 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
لیگ بسکتبال  NBA و قهرمانی گُلدن استیت

لیگ بسکتبال NBA و قهرمانی گُلدن استیت

تیم گُلدن استیت وریرز که آخرین بار در سال 2018 فاتح NBA شده بود، یک بار دیگر این رقابتها را فتح کرد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

هفتمین قهرمانی گلدن استیت وریرز در NBA

ششمین مسابقه فینال رقابتهای بسکتبال حرفه ای ایالات متحده بین تیمهای گُلدن استیت وریرز و بوستون سلتیکز برگزار و تیم گُلدن استیت وریرز با کسب چهارمین برد خود، در مجموع(4-2) برنده و قهرمانی این رقابتها را جشن گرفت.

این دو تیم در حالی فینال را مقابل یکدیگر برگزار کردند که بوستون در نخستین مسابقه(120-108) به برتری دست یافت. اما گلدن استیت با برد(107-88) در مسابقه دوم، کار را به تساوی کشاند. پس از آن نیز یک برد در انتظار هر یک از دو تیم بود؛(116-100) به سود بوستون و (107-97) به نفع گُلدن استیت وریرز.اما در مسابقه پنجم، این گُلدن استیت وریرز بود که (104-94) پیروز شد و در یک قدمی قهرمانی قرار گرفت. گُلدن استیت مسابقه ششم را نیز با نتیجه (103-90) به سود خود خاتمه داد تا با برتری در این مسابقه، هفتمین قهرمانی خود را در NBA جشن بگیرد.

مسیر دو تیم تا فینال

گلدن استیت برای قهرمانی در کنفرانس غرب با کسب 53 برد و 29 شکست عنوان سوم دور نخست را به دست آورد وپای به مرحله حذفی نهاد. این تیم سپس مقابل دِنور(4-1)، ممفیس(4-2) و دالاس(4-1) پیروز شد و به این ترتیب به عنوان قهرمان کنفرانس غرب به مصاف بوستون رفت. بوستون در مسیر قهرمانی کنفرانس شرق موفق شد 51 برد و 31 شکست در دور نخست کسب کرده و راهی مرحله حذفی شود. این تیم در این مرحله نیز موفق شد در برابر بروکلین(4-0)، میلواکی(4-3)، و میامی(4-3) به برتری دست یابد.

مروری بر افتخارات گلدن استیت

تیم گلدن استیت نماینده سان فرانسیسکودر سال 1946 تاسیس و تنها یک سال بعد موفق شد اولین قهرمانی خود را در رقابتهای اتحادیه بسکتبال آمریکا جشن بگیرد. در آن زمان، این تیم با عنوان فیلادلفیا وریرز در مسابقات شرکت می کرد. عنوانی که از سال 1962 به سان فرانسیسکو وریرز تغییر کرد و سرانجام از 1971 به بعد بود که تیم با نام کنونی خود در رقابتها حاضر شد. کلدن استیت در طول این سالها موفق شده در سالهای 1956، 1975، 2015، 2017، 2018 و 2022 قهرمان NBA شود.

تاریخچه 

 اتحادیهٔ ملی بسکتبال یا ان‌بی‌ای NBA، لیگ حرفه‌ای بسکتبال بزرگسالان آمریکا و معتبرترین لیگ بسکتبال جهان است. این لیگ در دو کنفرانس شرق و غرب و با شرکت 29 تیم از آمریکا و یک تیم از کانادا به‌طور دوره‌ای و رفت‌وبرگشت در آمریکای شمالی بر‌گزار می‌شود.  در سال 1946 این مسابقات با نام BAA( اتحادیه بسکتبال آمریکا) بر‌گزار می‌شد. در سال 1949 NBL( لیگ بسکتبال ملی) نیز ایجاد گردید و سه تیم از تیم‌های BAA به آن پیوستند. مسابقات لیگ BAA در فاصله سال‌های 1947 تا 1949 به NBA تغییر نام داد.

بازیکنان

این لیگ برخلاف لیگ ان‌سی‌ای‌ای یک لیگ تمام حرفه‌ای است. هر ساله 60 بازیکن جدید در یک مراسم قرعه‌کشی مخصوصی در نیویورک توسط پایین‌ترین تیم‌های فصل گذشته انتخاب می‌گردند که به این مراسم seasonal draft گویند.

بازیکنانی که اسمشان را برای قرعه‌کشی هر ساله تقاضا می‌دهند اغلب یا بازیکنان لیگ‌های خارجی و یا بازیکنان برتر لیگ ان‌سی‌ای‌ای، و یا گاهی نیز همانند لبران جیمز مستقیماً از دبیرستان به ان بی ای می‌پیوندند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره لیگ بسکتبال NBA و قهرمانی گُلدن استیت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «لیگ بسکتبال NBA و قهرمانی گُلدن استیت» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید