مشاهده لکه های نفتی در اطراف جزیره خارگ | آسمونی
کد مطلب: 62025 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مشاهده لکه های نفتی در اطراف جزیره خارگ

مشاهده لکه های نفتی در اطراف جزیره خارگ

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از دیده شدن لکه های نفتی در اطراف جزیره خارک خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، فرهاد قلی نژاد، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به گزارش هایی مبنی بر مشاهده لکه های نفتی در برخی مناطق اطراف جزیره خارگ بیان کرد: پیرو وقوع آلودگی نفتی و مشاهده لکه‌های نفتی در نزدیکی جزیره خارگ، عملیات پاکسازی به همت اداره کل بنادر  و دریانوردی استان آغاز شده است.

وی با اشاره به وقوع آلودگی نفتی در این منطقه افزود: علت آلودگی نفتی روزهای اخیر از سوی کارشناسان محیط زیست در حال بررسی است و حتما ضمن برآورد و مطالبه خسارت وارده به اکوسیستم دریایی علیه آلوده کنندگان شکایت و پیگیری حقوقی به‌عمل خواهد آمد.

قلی زاده در ادامه گفت: علت اینگونه آلودگی ها معمولا بدلیل نشت نفت از خطوط لوله و انتقال نفت و یا ناشی از تخلیه نفت از کشتیهای نفت کش است که بررسی های لازم در حال انجام است.

در پایان مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر خاطر نشان کرد: اینگونه آلودگی‌های نفتی موجب آسیب به اکوسیستم دریاییو تنوع زیستی خلیج فارس می‌شود که در سال‌های اخیر اداره کل محیط زیست استان بوشهر هر گونه آلودگی را بررسی و علیه آلوده کنندگان شکایت و خسارت‌ها نیز در جهت بازسازی زیستگاه در حال مطالبه است و باید اقدامات پیشگیرانه مد نظر قرار گیرد که سازمان محیط زیست در این خصوص با جدیت پیگیری می‌کند. 

 

 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره مشاهده لکه های نفتی در اطراف جزیره خارگ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «مشاهده لکه های نفتی در اطراف جزیره خارگ»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 7 = ?