ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  72085 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
لوح یوتیوب چیست؟

لوح یوتیوب چیست؟

لوح یوتیوب به مجموعه‌ای از جوایزی می‌گویند که یوتیوب برای کانال‌های معروف خود در نظر می‌گیرد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

لوح یوتیوب به مجموعه‌ای از جوایزی می‌گویند که یوتیوب برای کانال‌های معروف خود در نظر می‌گیرد تا از این طریق، یوتیوبرهای پرتلاش را نسبت به سایر کانال‌ها متمایز کند. از زمانی که شرکت گوگل از جوایزی به نام «YouTube Creator Award» یا همان «لوح یوتیوب» رونمایی کرد که با نام‌هایی مانند «دکمه‌های پخش یوتیوب» (YouTube Play Buttons) و «YouTube Plaques» نیز شناخته می‌شوند.

لوح یوتیوب چیست؟

لوح یوتیوب یا YouTube Creator Awards که در لفظ عامیانه به آن Youtube play button گفته می‌شود. این لوح در چهار رنگ نقره، طلا، الماس و الماس قرمز ارائه می‌شود. یوتیوب این لوح‌ها را معرفی کرد تا تولید کنندگان محتوای را خود برای رسیدن به سطح‌های خاصی تشویق کند.

انواع لوح یوتیوب

نوع لوح یوتیوب تعداد سابسکرایبر برای هر کانال
لوح نقره‌ای یوتیوب ۱۰۰ هزار
لوح طلایی یوتیوب ۱ میلیون
لوح الماس یوتیوب ۱۰ میلیون
لوح سفارشی یوتیوب ۵۰ میلیون
لوح الماس سرخ یوتیوب ۱۰۰ میلیون

لوح نقره‌ای یوتیوب

لوح نقره‌ای یوتیوب
لوح نقره‌ای یوتیوب

لوح نقره‌ای یا Silver Play Button نخستین جایزه‌ای است که با فعالیت در یوتیوب به دست می‌آید، اما حتی دستیابی به این لوح هم کار آسانی نیست. آن دسته از یوتیوبرها و کانال‌هایی که به رقم تحسین‌برانگیز ۱۰۰ هزار سابسکرایبر برسند، واجد دریافت این لوح خواهند بود. نام برنده روی این لوح حک می‌شود و همراه آن هم نامه‌ای به دست‌ او می‌رسد که توسط «سوزان ووجیتسکی» (Susan Wojcicki)، مدیرعامل یوتیوب، نوشته و امضا شده است.

لوح طلایی یوتیوب

لوح طلایی یوتیوب
لوح طلایی یوتیوب

لوح طلایی یوتیوب یا Gold Play Button با برداشتن گامی بزرگ نسبت به لوح نقره‌ای به دست می‌آید و یوتیوبرها باید بیش از ۱ میلیون سابسکرایبر برای خود جمع کرده باشند. برای این‌که این دستاورد بزرگ، بیش از پیش به چشم بیاید، لوح طلایی ابعادی بزرگ‌تر از لوح نقره‌ای داشته و با لایه‌ای از طلا پوشانده می‌شود.

لوح الماس یوتیوب

لوح الماس یوتیوب
لوح الماس یوتیوب

لوح الماس یوتیوب یا Diamond Play Button جایزه‌ای نادر است و تنها به کانال‌ها و یوتیوبرهایی می‌رسد که بیش از ۱۰ میلیون سابسکرایبر داشته باشند. این لوح اندکی با لوح‌های قبلی فرق داشته و به شکل یک دکمه پخش غول‌آسا طراحی شده که از جنس کریستال شفاف است.

لوح سفارشی یوتیوب

لوح سفارشی یوتیوب
لوح سفارشی یوتیوب

لوح سفارشی یوتیوب یا The Custom Creator Award برای نخستین بار در سال ۲۰۱۶ معرفی شد این جایزه به صورت کاملا سفارشی برای هر کانال طراحی می‌شود و بنابراین در شکل‌های مختلفی نیز به تولید می‌رسد. برای به دست آوردن این لوح باید در مجموع بیش از ۵۰ میلیون سابسکرایبر داشته باشید.

لوح الماس سرخ یوتیوب

لوح الماس سرخ یوتیوب
لوح الماس سرخ یوتیوب

لوح الماس سرخ یا Red Diamond Play Button که در سال ۲۰۱۹ معرفی شد، تنها متعلق به کانال‌هایی است که به رقم دیوانه‌کننده ۱۰۰ میلیون سابسکرایبر دست پیدا کرده باشند. این لوح از لحاظ ظاهری تفاوتی با لوح الماس ندارد، اما به جای کریستال شفاف الماس معمولی، از کریستالی به رنگ قرمز استفاده شده است.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره لوح یوتیوب چیست؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «لوح یوتیوب چیست؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید