کد مطلب:  65945 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
لغو کنسرت سیروان در اهواز بخاطر گشت ارشاد خودجوش مردمی

لغو کنسرت سیروان در اهواز بخاطر گشت ارشاد خودجوش مردمی

کنسرت سیروان در اهواز که قرار بود چهارشنبه 29 تیر 1401 در سالن سینما هلال برگزار شود با تجمع و شلوغی عده ای از مردم و پخش مداحی با صدای بلند روبرو شد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کنسرت سیروان خسروی در اهواز که قرار بود چهارشنبه در سینما هلال برگزار شود، بخاطر انتشار فراخوانی که توسط عده ای از مردم با هدف پخش مداحی در روبروی درب ورودی سالن کنسرت و کنسل کردن آن تجمع کردند، با تنش و نگرانی مردم و همچنین گروه سیروان و نیز با تاخیر برگزار شد زیرا سیروان با لغو کنسرت موافقت نکرد.

به گزارش آسمونی، فیلم و عکس های منتشر شده از حضور گشت ارشاد مردمی برای کنسل کردن کنسرت سیروان خسروی در اینستاگرام و فضای مجازی باعث ایجاد واکنش های بسیاری شده است.

به گفته برخی از اهالی اهواز، مسئولین سینما هلال و مدیر کل ارشاد خوزستان در کنار هنرمندان بودند تا جلوی این افراد ناشناس را بگیرند اما هنوز مشخص نیست افرادی که این روزها مخالف برگزاری کنسرت در اهواز هستند چه کسانی اند و به چه دلیل برای اختلال در اجرای کنسرت برخی از خواننده ها و لغو کردن آنها فراخوان پخش می کنند. جالب است که آنها با استفاده از سیستم خودروها و بلندگو و وانت، انواعی از مداحی ها را پخش میکنند.

اما متاسفانه کنسرت روزهای بعدی سیروان خسروی در اهواز، یعنی کنسرت های 30 و 31 تیر از جانب سازمان ارشاد لغو شدند.

  • سیروان خسروی در صفحه اینستاگرام خود درباره ماجرای کنسل شدن کنسرت در اهواز این گونه نوشت:
«از اینکه نمیتونم مردم عزیز خوزستان رو بعد از اینهمه مدت ببینم عمیقا ناراحتم ولی دوست دارم اینو بدونین که تا آخرین لحظه برای لغو نشدن کنسرت تلاش کردیم.

دیروز (چهارشنبه) حدود ساعت 16 به من اطلاع دادن که باید 6 سانس کنسرت اهواز رو کنسل کنم و از من درخواست اعلام این موضوع رو داشتن.

با توجه به اینکه تیم 22 نفره ما از شب قبل کنسرت مشغول آماده‌سازی (سازه، استیج، نور، صدا، LED و …) بود و از اون طرف 5000 مخاطب از یک‌هفته پیش بلیتهای کنسرت رو خریداری کرده بودن و برای حضور در این اجرا لحظه‌شماری میکردن و از اونجا که دلیل قانونی ای برای لغو این کنسرت وجود نداشت زیر بار کنسل کردن کنسرت نرفتم و اعلام کردم که کنسل شدن کنسرت باید فقط با نامه کتبی و از طریق نهاد قانونی اعلام بشه. برای من مهمترین نکته، اجرا برای مردمی بود که 5 سال برای دیدن این کنسرت صبر کرده بودن.

از یک ساعت قبل از اجرا و در گرمای 48 درجه اهواز، افرادی که مشخص نبود از چه ارگانی هستن از ورود مردم به سالن جلوگیری کردن که البته با پیگیریها و تلاش تیم برگزاری، در نهایت مردم با یک ساعت تاخیر موفق به حضور در سالن شدن.
ناگفته نماند که اتفاقات عجیبی که مقابل سینما هلال افتاد و شرایط پر تنش و نا امنی که برای گروه و مردم بوجود اومده بود قابل توصیف نیست.

امروز (پنجشنبه) از طرف ارشاد خوزستان به ما اعلام شد که مجوز کنسرت لغو شده و اجازه برگزاری کنسرت امشب و فردا شب (30 و 31 تیر) رو‌ نداریم.

مساله اینه که چطور علیرغم داشتن مجوز‌ از طرف دولت و ارگانهای مرتبط، کنسرت بدون اعلام هیچ دلیلی میتونه لغو شه و دولت توانایی ایستادن پای مجوزی که خودش صادر کرده رو نداره؟ یعنی قدرت یک وانت و چند بلندگو از مجوز قانونی کشور بیشتره؟
در قبال توهینها و مزاحمت فیزیکی ای که برای مردم ایجاد شد چه کسی قراره پاسخگو باشه؟

بماند که تبعات دیگه این اتفاق از جمله نبودن بلیت برگشت به تهران تا 3 روز دیگه و ضرر و زیان تهیه کننده و گروه و زمان از دست رفته هنوز دامنگیر ماست.

تمام تلاشم رو‌کردم ولی نشد. متاسفم و ازتون عذر میخوام.»
 

عکس های لغو کنسرت سیروان خسروی در اهواز

واکنش سیروان خسروی در صفحه اینستاگرام خود درباره لغو کنسرت در اهواز
واکنش سیروان خسروی در صفحه اینستاگرام خود درباره لغو کنسرت در اهواز
کنسل شدن کنسرت اهواز سیروان خسروی بخاطر پخش مداحی جلوی سالن کنسرت
کنسل شدن کنسرت اهواز سیروان خسروی بخاطر پخش مداحی جلوی سالن کنسرت
کنسل شدن کنسرت سیروان خسروی در اهواز بخاطر تجمع گشت ارشاد خودجوش مردمی
کنسل شدن کنسرت سیروان خسروی در اهواز بخاطر تجمع گشت ارشاد خودجوش مردمی

به نظر شما جریان مخالفت های عده ای از مردم در اهواز برای کنسل کردن کنسرت ها چه می تواند باشد؟ آن هم مردم خونگرم اهواز! اهالی خوزستان عاشق ساز و جشن و موسیقی هستند! چطور میشود با برگزاری کنسرت مخالفت کنند؟!

: برای دریافت مشاوره درباره لغو کنسرت سیروان در اهواز بخاطر گشت ارشاد خودجوش مردمی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «لغو کنسرت سیروان در اهواز بخاطر گشت ارشاد خودجوش مردمی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید