کد مطلب:  60213 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واردات واکسن فایزر منتفی شد!

واردات واکسن فایزر منتفی شد!

واردات واکسن فایزر در دستور کار وزارت بهداشت نیست و واکسیناسیون تمام افراد جامعه باید با واکسن سینوفارم انجام شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایرنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به ارجاع موضوع واکسیناسیون زنان باردار توسط وزیر بهداشت به کمیته علمی کرونا، اعضای کمیته ملی واکسن کووید19 در جلسه اخیر خود به این نتیجه رسیدند که واکسیناسیون این افراد کماکان با واکسن سینوفارم ادامه یابد.

به گزارش آسمونی، روابط عمومی وزارت بهداشت شب گذشته اطلاعیه‌ ای منتشر کرد: از آنجا که بر اساس آخرین شواهد علمی معتبر کمیته علمی کرونا، واکسیناسیون زنان باردار در مراکز واکسیناسیون توسط شبکه بهداشتی با واکسن سینوفارم انجام می شود، تصمیمی برای واردات واکسن فایزر وجود ندارد.

از آنجایی که سازمان بهداشت جهانی توصیه کرده بود که بهترین واکسن، نخستین واکسن در دسترس است؛ لذا تاخیر در دریافت واکسن حتی برای یک روز، باعث تاخیر در ایمنی جمعی می شود. به همین دلیل، همه افراد جامعه باید در اسرع وقت واکسن دریافت کنند و منتظر نمانند.

هم چنین، در این اطلاعیه آمده است: خوشبختانه با تلاش های شبانه روزی رییس جمهوری، معاون اول، وزیر بهداشت و تمامی ارکان دولت، روند واردات و تامین واکسن کرونا به طور چشمگیری سرعت گرفته و به تبع آن نیز تزریق واکسن با سرعت مناسبی در کشور در حال اجراست.

افرادی که تا بحال واکسن دریافت نکرده اند، می توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند و واکسن کرونا را دریافت نمایند.

نظر خود را درباره «واردات واکسن فایزر منتفی شد!» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید