کد مطلب:  60446 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
معرفى كتاب پازيريک

معرفى كتاب پازيريک

كتاب پازيريك، مجموعه هفت جلدى كتاب كامل و جامع فرش و فرش بافى است كه به همت دکتر پوراندخت نيرومند تاليف شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

جمعه 30 مهر 1400
نویسنده: لاله عالم

جلد اول سيرى دارد به تاريخ فرش دست بافت، در جلد دوم فن اورى هاى نوين و بومى ريسندگى بررسى مى شود. فن اورى هاى بومى و نوين رنگرزى موضوع جلد چهارم است. همچنين جلد پنجم به فناورى بومى و نوين طراحي نقشه قالى پرداخته است. جلد ششم به فناورى بومى بافت را مد نظر قرار داده است و جلد هفتم فناورى بومى و نوين رفوگرى را موضوع بحث دانسته است.

تاليف پازيريك ، پس از استقبال از كتاب اموزش هنر قاليباف اغاز شد و در طی یک فرایند 23 ساله به سرانجام رسيد.. در طی این 23 سال، شش بار مجموعه برای چاپ و نشر آماده شده بود که به دلیل تشخیص نویسنده برای تکمیل بیشتر، و تغییرات اساسی بالاخره در سال 1399 مجوز نشر گرفت و توسط شورای کتب ارزشمند وزارت ارشاد، به عنوان کتاب ارزشمند سال 1399 انتخاب شد.

اين كتاب با هدف توصیف و تبیین گام به گام توليد فرش دستبافت، شناخت فلسفه نقوش و نگاره ها، تبیین ابعاد هنری و فناوری فرش دستبافت و در مجموع تهيه مجموعه ای جهت ارتقا صلاحدید های حرفه ای دست اندرکاران تولید فرش، و صاحبان خانگی و اداری فرش دستبافت و علاقمندان به خرید فرش دستبافت به نگارش درامده است.در تاليف اين كتاب سهراب مسجديان جزي با دكتر نيرومند همكاري داشته اند، ضمن انكه

در ویراستاری این مجموعه سعید رونقیان تبریزی نقش اصلی و مهندس ایرج جاوید تاش همکاری ویراستاری علمی در جلد دوم و سوم و استاد دکتر سیروس پرهام در جلد اول و بخشی از جلد دوم داشته اند. علاوه بر این، امیر مسعود مسجدیان جزی، علیرضا طاهرپور و ابوالفضل علیزاده نیز نقش ویراستاری را در نسخه سال 1396 و 1390 برعهده داشته اند.طراحي صفحه از عليرضا حكم ابادى است و چاپ اين اثر در انتشارات پازيريك بوده است.

: برای دریافت مشاوره درباره معرفى كتاب پازيريک فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفى كتاب پازيريک» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید