کد مطلب: 60446 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
معرفى كتاب پازيريک

معرفى كتاب پازيريک

كتاب پازيريك، مجموعه هفت جلدى كتاب كامل و جامع فرش و فرش بافى است كه به همت دکتر پوراندخت نيرومند تاليف شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

جمعه ٣٠ مهر ١٤٠٠
نویسنده: لاله عالم

جلد اول سيرى دارد به تاريخ فرش دست بافت، در جلد دوم فن اورى هاى نوين و بومى ريسندگى بررسى مى شود. فن اورى هاى بومى و نوين رنگرزى موضوع جلد چهارم است. همچنين جلد پنجم به فناورى بومى و نوين طراحي نقشه قالى پرداخته است. جلد ششم به فناورى بومى بافت را مد نظر قرار داده است و جلد هفتم فناورى بومى و نوين رفوگرى را موضوع بحث دانسته است.

تاليف پازيريك ، پس از استقبال از كتاب اموزش هنر قاليباف اغاز شد و در طی یک فرایند ٢٣ ساله به سرانجام رسيد.. در طی این ٢٣ سال، شش بار مجموعه برای چاپ و نشر آماده شده بود که به دلیل تشخیص نویسنده برای تکمیل بیشتر، و تغییرات اساسی بالاخره در سال ١٣٩٩ مجوز نشر گرفت و توسط شورای کتب ارزشمند وزارت ارشاد، به عنوان کتاب ارزشمند سال ١٣٩٩ انتخاب شد.

اين كتاب با هدف توصیف و تبیین گام به گام توليد فرش دستبافت، شناخت فلسفه نقوش و نگاره ها، تبیین ابعاد هنری و فناوری فرش دستبافت و در مجموع تهيه مجموعه ای جهت ارتقا صلاحدید های حرفه ای دست اندرکاران تولید فرش، و صاحبان خانگی و اداری فرش دستبافت و علاقمندان به خرید فرش دستبافت به نگارش درامده است.در تاليف اين كتاب سهراب مسجديان جزي با دكتر نيرومند همكاري داشته اند، ضمن انكه

در ویراستاری این مجموعه سعید رونقیان تبریزی نقش اصلی و مهندس ایرج جاوید تاش همکاری ویراستاری علمی در جلد دوم و سوم و استاد دکتر سیروس پرهام در جلد اول و بخشی از جلد دوم داشته اند. علاوه بر این، امیر مسعود مسجدیان جزی، علیرضا طاهرپور و ابوالفضل علیزاده نیز نقش ویراستاری را در نسخه سال ١٣٩۶ و ١٣٩٠ برعهده داشته اند.طراحي صفحه از عليرضا حكم ابادى است و چاپ اين اثر در انتشارات پازيريك بوده است.

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

عضو انجمن منتقدان و نويسندگان سينماى ايران (بازرس على البدل)
تحصيلات: كارشناس ارشد روزنامه نگارى
سمت ها: مدير مسئول نشريه پرونده تاتر، مشاور سردبير ماهنامه شهر سالم.،دبير سرويس فرهنگي روزنامه عصر ازادگان سرى اول مسئول صفحه فرهنگستان(حيات نو)، مدير تحريريه هاى دو نشريه فيلم و سينما و جشنواره. مسئول بخش چهره ها و اهالي سينما(دنياى تصوير) ، مسئول ستون گپ و گفت (آسيا)

ثبت نظر درباره «معرفى كتاب پازيريک»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 8 = ?