ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  65349 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 7 دقیقه
قزاقستان

قزاقستان

قزاقستان یکی از کشور های واقع در آسیای مرکزی و اروپا می باشد.
زمان مطالعه: 7 دقیقه

کشور قزاقستان (به انگلیسی Kazakhstan) کشوری است که در مرکز قاره اوراسیا قرار گرفته و در فاصله ای یکسان از اقیانوس های اطلس و آرام واقع شده است. مساحت این کشور برابر با مساحت کل هفت کشور اصلی اروپا یعنی فرانسه، اسپانیا، سوئد، فنلاند، آلمان، ایتالیا و بریتانیا می باشد. قزاقستان بزرگترین کشور محاصره شده در خشکی در دنیا است، 44 درصد این کشور به صورت منطقه بیابانی بوده و 14 درصد آن نیمه بیابانی می باشد و 26 درصد کشور قزاقستان را دشت ها و 5.5 درصد آن را جنگل ها تشکیل داده اند. برای آشنایی بیشتر با این کشور زیبا در ادامه مطلب با آسمونی همراه شوید. 

پایتخت قزاقستان
نور سلطان
حکومت جمهوری ریاستی
زبان رسمی  قزاقی و روسی
واحد پول تنگه قزاقستان (kzt)
کد کشور 7+
جهت رانندگی راست
اختلاف ساعت با تهران 90 دقیقه جلو تر از تهران 
فرودگاه های بین المللی قزاقستان

آلماتی و آستانه

جمهوری این کشور چهارمین جمهوری در بین جمهوری های مستقل مشترک المنافع از لحاظ فراوانی جمعیت است‌ و ملیت های گوناگونی را در خود جای داده است. بر اساس آخرین سرشماری، جمعیت قزاقستان 19 میلیون نفر بوده و دارای 2.717.300 کیلومتر مربع مساحت می باشد و همچنین هشتمین کشور جهان و دومین جمهوری از جمهوری های شوروی سابق به حساب می آید. پایتخت این کشور ‌آلماتی است که بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر قزاقستان محسوب می شود. از مهم ترین شهر های این‌ کشور شهرهای آلماتی، کاراگاندا، چیمکنت، سمی پالاتنیسک، ترکستان و بندر آکتائو هستند.

کشور قزاقستان  از تختال کم ارتفاع وسیعی در وسط آسیای میانه تشکیل شده است. کشور قزاقستان چندین دریاچه‌ نمک دارد که شامل دریاچه‌ آرال که به دلیل استفاده‌ بیش از اندازه از آب رودهای منتهی به آن در حال کوچک شدن هستند. بیابان های این کشور شامل صحرای قیزیل قوم در شمال کشور، قره قوم در مرکز و بارسوکی در شمال می باشد. رود مهم این کشور سیر دریا نام دارد که دارای 3.019 کیلومتر طول است. سوغاتی های معروف در قزاقستان شامل نمد، ابریشم، حکاکی روی چوب، صنعت چرم و ظرف های سرامیکی هستند.

قزاقستان کجاست؟

قزاقستان روی نقشه
قزاقستان روی نقشه

قزاقستان کشوری فراقاره‌ای واقع در آسیای مرکزی و اروپا می باشد. پایتخت این کشور، نور سلطان می باشد. این کشور از سمت شمال و غرب با کشور روسیه، از سمت شرق با کشور چین و از جنوب با کشورهای قرقیزستان، اوزبکستان و ترکمنستان دارای همسایه می باشد. کل طول مرزهای این کشور با کشورهای دیگر 13.200 کیلوکتر می باشد و نیز بخش زیادی از مرز  این کشور توسط سواحل دریای خزر احاطه شده است. کشور قزاقستان دارای چهارده منطقه مختلف مدیریتی بوده و دارای دو شهر مهم می باشد که عبارتند از نور سلطان و آلماتی.

آب و هوای قزاقستان 

آب و هوای کشور قزاقستان در فصل های مختلف سال متفاوت است در کل این‌کشور دارای آب و هوایی بسیار سرد و بادخیز می‌باشد که دمای هوا در زمستان در این کشور  به منفی 40 درجه می‌رسد.

آداب و رسوم و فرهنگ قزاقستان 

هر کشوری برای خودش آداب و رسوم خاصی را دارد در قزاقستان آداب و رسوم زیادی دیده می‌شود و این موضوع به خاطر وجود قومیت زیاد در این کشور می باشد. احوالپرسی مردم قزاقستان به شکل ویژه ای است به طوری که آن‌ها دست‌ها را صاف می‌کنند و به سمت هم سر تکان می‌دهند، مردم این کشور سعی می‌کنند احوالپرسی را به شکل دقیقی انجام دهند.مردم این کشور بسیار آرام می باشند در این کشور به آرامی بین مردم گام برداشته می‌شود و مردم این کشور بسیار آرام هستند و زندگی در آرامش و آسایش را به هر چیزی ترجیح می‌دهند.

زبان های رایج در این کشور، قزاقی و روسی می باشد که البته بیشتر مردم این‌کشور زبان روسی دارند. زبان قزاقی از گروه زبان های ترکی می باشد که بسیاری از واژگان آن از زبان های دیگر مانند: عربی، فارسی، مغولی و روسی گرفته شده است. در نوشتن مردم این کشور با حروف سیریلیک و لاتین می نویسند. زبان قزاقی که زبان مردم این کشور و زبان ملی است، زبانی از زیرگروه شرقی زبان ‌های ترکی ‌تبار می باشد. از نزدیک ترین زبان ها به قزاقی، زبان کشور همسایه قرقیزی است.

دین مردم این کشور مسلمان حنفی مذهب می باشد. آنها خیلی دیر مسلمان شدند و پس از قبول اسلام‌، ‌عقاید و شعار های بت پرستی در میان آنان رواج داشت. اسلام توسط روحانیون تاتار به این سرزمین راه یافته بود و روس ها موافق این رویکرد بودند.

طبیعت قزاقستان 

طبیعت قزاقستان، آلماتی
طبیعت قزاقستان، آلماتی

قزاقستان به عنوان نهمین کشور بزرگ جهان شناخته می‌شود و مقصد گردشگری بسیار محبوبی بوده و در سال‌های اخیر گردشگران زیادی به این کشور می روند. از جمله زیبایی های طبیعت این کشور کوهستان‌ها، دره‌های عمیق، دریاچه‌ها و رودخانه‌های خروشان می باشند.

دولت قزاقستان

نوع حکومت این کشور یک جمهوری پارلمانی می باشد، به این معنی که گروهی از افراد، منتخب نماینده منافع انتخاب کنندگان هستند. رئیس جمهور و نخست وزیر در این کشور نظام پارلمانی را مدیریت می کنند. مردم با رأی مردم رئیس جمهور را برای یک دوره شش ساله انتخاب کرده و رئیس جمهور نخست وزیر را انتخاب می کند. رئیس جمهور این کشور قاسم توکایف بوده و نخست وزیرش بکیت جان ساگینتایف می باشد.

اقتصاد قزاقستان

اقتصاد کشور قزاقستان مبتنی بر کشاورزی می باشد و تقریبا نیمی از جمعیت این کشور به کشاورزی مشغول هستند. این کشور همچنین از نظر منابع زیر زمینی مانند اورانیوم، کروم، آهن و طلا در لیست 10 کشور اول دنیا قرار دارد. کشورهای روسیه، چین و آلمان رقیب های تجاری قزاقستان محسوب می شوند.

زندگی و کار در قزاقستان 

زندگی و کار در قزاقستان
زندگی و کار در قزاقستان

قزاقستان مکانی امن برای زندگی می باشد. ولی معمولا به افرادی که به این کشور سفر می کنند توصیه می‌شود که از پیاده‌روی به‌تنهایی به خصوص در شب خودداری کنند و از تاکسی استفاده کنند و در مناطق پرجمعیت رفت‌وآمد کنند. وضعیت درآمدزایی در کشور قزاقستان متوسط می باشد. اما ارزیابی‌ها نشان داده است که در بین مردم کشور قزاقستان، افرادی که در موقعیت‌های مدیریتی قرارگرفته‌اند بیشترین میزان درآمدرا دارند.فردی که در قزاقستان کار می‌کند تقریبا حدود 387.000 KZT در ماه درآمد دارد. دستمزدها از 97.900 KZT تا 1.730.000 KZT متغیر می باشد. میانگین حقوق ماهانه شامل مسکن، حمل‌ونقل و سایر مزایا است. حقوق بین مشاغل مختلف متفاوت می باشد.

هزینه ها در قزاقستان 

هر کشوری هزینه های مخصوص به خودش را دارد در ادامه به معرفی هزینه ها در کشور قزاقستان می پردازیم.
هزینه زندگی در قزاقستان برای یک خانواده در حدود 640.913 تنگه برای هرماه می باشد. اگر بخواهید در این کشور به‌ تنهایی زندگی کنید هزینه شما در حدود 178.406 تنگه برای هرماه خواهد بود.

 • هزینه اقامت 

 اگر بخواهید در کشور قزاقستان یک آپارتمان 85 مترمربعی در مرکز شهر اجاره کنید، هزینه‌ای که باید پرداخت کنید 21 درصد بیشتر از همین شرایط در ایران می باشد. هزینه‌ای که برای بخش‌های اصلی زندگی در قزاقستان، مثل آب و برق و گاز داده می‌شود، 23 درصد از ایران بیشتر خواهد بود. طبق منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید قیمت ها متفاوت خواهد بود.

 • هزینه غذا

در کشور قزاقستان می‌توان از بهترین رستوران ها تا اغذیه فروشی های محلی ناهار و شام خورد که اغذیه فروشی ها از نظر هزینه به صرفه تر می باشند. برای ساده ترین غذاها مثلا یک ساندویچ همبرگر و نوشابه حدود 2.000 تنگه باید پرداخت کنید.

 • هزینه حمل و نقل
حمل و نقل در کشور قزاقستان
حمل و نقل در کشور قزاقستان

تاکسی های قزاقستان از تاکسی متر استفاده می کنند به‌ همین دلیل هزینه تاکسی کمی بالا بوده و بهتر است برای صرفه جویی در هزینه ها از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. هزینه بلیط اتوبوس 110 تا 200 تنگه می باشد.

 • هزینه فعالیت های تفریحی

قزاقستان یکی از مکان های دیدنی اش حمام های آراسان می باشد اگر بخواهید برای تفریح به این حمام ها بروید باید به ازای هر اتاق های خصوصی 4 تا 6 نفره 6000 تا 10.000 تنگه باید هزینه بپردازید و همه نوع ماساژ در این اتاق ها ارائه می شود.
هزینه های ورودی جاذبه ها در کشور قزاقستان موزه ها:0  – 500 تنگه، پارک های ملی: 500 تنگه و مساجد: رایگان می باشد.

تور قزاقستان 

برای سفر به قزاقستان نیاز به ویزا می باشد. شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا عبارت است از:

 1.  اصل و کپی از گذرنامه
 2.  عکس 3*4
 3.  اصل و کپی کارت ملی
 4. رزرو بلیت رفت و برگشت
 5.   رزرو هتل
 6. فرم تکمیل شده ویزا
 7.  گواهی شغلی
 8. نامه تمکن مالی با تاییدیه بانکی 
 9. بیمه مسافرتی

بهترین زمان سفر به قزاقستان فصل بهار و تابستان می باشد.

چیز هایی که‌ باید در مورد کشور قزاقستان بدانید!

دانستنی های کشور قزاقستان
دانستنی های کشور قزاقستان

قبل از هر چیز در نکات سفر به قزاقستان باید به سراغ ویزا بروید. کسانی که پاسپورت ایرانی دارند، برای گرفتن ویزای توریستی قزاقستان باید با مدارک مورد نظر به سفارت این کشور مراجعه کنند و ویزای خود را دریافت کنند. ویزای توریستی قزاقستان دارای اعتبار 3 ماهه می باشد که به شما اجازه اقامت 1 ماه در این کشور را می دهد. سفارت قزاقستان در تهران در روزهای یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه دایر می باشد.

 1. قزاقستان یکی از متنوع ترین کشورها در زمینه فرهنگ می باشد. 
 2. قزاقستان، بزرگترین کشور محصور در خشکی جهان می باشد.
 3. قزاق ها 3 بار سال نو را جشن می گیرند.
 4. قزاقستان دارای سه منطقه زمانی می باشد.
 5. هر ماشین، یک تاکسی می باشد.
 6. در قزاقستان شرایط آب و هوایی متنوعی حاکم می باشد.
 7. گردشگری، پدیده ای نادر در قزاقستان است.
 8. قزاقستان سرزمینی در حاشیه آرال می باشد. 
 9.  در قزاقستان بلیط قطار بسیار ارزان بوده و راحتی بیشتری نسبت به تاکسی یا اتوبوس دارد. 
 10. بهترین زمان سفر به قزاقستان فصل های بهار و ماه های اردیبهشت و خرداد می باشد. در پاییز نیز، در ماه های مهر و آبان می توانید به این کشور سفر کنید؛ زیرا هوا بسیار متعادل است.
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره قزاقستان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «قزاقستان» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید