مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  65460 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
قتل یکی از مدیران پیشین شهرداری تهران

قتل یکی از مدیران پیشین شهرداری تهران

یکی از بانوان مدیر سابق شهرداری تهران که سالها قبل بازنشست شده بود و تنها در خانه زندگی می کرد به قتل رسید.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

یکی از مدیران سابق شهرداری تهران که چند سال گذشته بازنشست شده بود در آپارتمان خود به تنهایی زندگی می کرد و طی سرقت از منزلش به قتل رسید. در شامگاه روز دوشنبه 6 تیر، خانم جوانی برای نجات یک زن سالخورده با اورژانس تهران تماس گرفت. نیروهای اورژانس پس از دقایقی در محل حادثه حاضر شدند.

به گزارش آسمونی، خانه این زن سالخورده در طبقه سوم آپارتمان مجللی در حوالی گیشا بوده. نیروهای اورژانس تمام تلاش خود را می کنند تا او را احیا کنند اما فایده ای نداشت. خانم جوانی که با اورژانس تماس گرفته بود اعلام می کند وظیفه اش نگهداری و انجام امور خانه فرد متوفی است و این زن سالخورده به خاطر حمله سارقان جان باخته است.

طی این ماجرا، پلیس و قاضی محمد تقی شعبانی، بازپرس ویژه قتل در محل اعزام شدند. بررسی ها نشان داد که متوفی یکی از مدیران سابق شهرداری تهران بوده که قبلاً بازنشست شده و به تنهایی زندگی می کرده. وی اخیراً به منظور انجام و رسیدگی به کارهای خانه از یک شرکت خدماتی، زنی حدود 37 سال با نام فریبا را استخدام کرده بود.

فریبا حادثه قتل را این گونه به کارآگاهان توضیح می دهد:

«حدود ساعت 22:30 بود که زنگ خانه به صدا در آمد. آیفون را برداشتم و مردی جوان درحالی‌که بسته‌ای در دست داشت مدعی شد که از طرف شهرداری، ‌بسته‌ای برای خانم مهندس (متوفی) آورده است. در ورودی ساختمان را به روی او باز کردم و دقایقی بعد مرد جوان که ماسک به‌صورت داشت و دور پیشانی‌اش هم دستمالی پیچیده بود وارد خانه شد. او با چاقو  مرا تهدید به قتل کرد و به داخل یکی از اتاق‌ها کشاند. این در حالی بود که با ورود او متوفی به‌شدت ترسیده بود. مرد مسلح وقتی مرا داخل اتاق حبس کرد به سراغ پیرزن رفت و من صدای کتک خوردن متوفی را می‌شنیدم.مرد مهاجم  می‌خواست بداند جای طلا و جواهرات متوفی کجاست و برای همین او را کتک می‌زد اما ناگهان صاحبخانه ساکت شد. سارق خشن هم که به‌شدت ترسیده بود به سراغ من آمد و خواست به اورژانس زنگ بزنم و گفت حال پیرزن خوب نیست و جانش در خطر است. مرد سارق که ترسیده بود، موفق به سرقت نشد اما همان موقع یک فرش دستباف گران‌قیمت را سرقت و از خانه فرار کرد. من هم سراسیمه به اورژانس زنگ زدم و درخواست کمک کردم.»

از آنجایی که روی جسد مدیر شهرداری سابق تهران آثار ضرب و جرح دیده می شد، پیکر او را به دستور بازپرس به پزشکی قانونی انتقال دادند.

همچنین ماموران دایره جنایی، تصاویر دوربین های مداربسته آن منطقه را بررسی کردند و مشخص شد که فریبا ساعتی قبل از حادثه سرقت و قتل از خانه بیرون رفته و بعد از گذشت 40 دقیقه به خانه بازگشته بود.

نکته عجیب اینجاست که او بعد از خروج از ساختمان، با مردی که در پیرامون ساختمان ایستاده بود گفت و گوی مختصری داشت و بعد از 40 دقیقه که به خانه باز میگردد آن مرد هنوز مقابل ساختمان ایستاده است.

طبق تصاویر دوربین های مداربسته، بعد از بازگشت فریبا به خانه متوفی، آن مرد مشکوک زنگ آیفون خانه را زده و هنگامی که فریبا در را باز کرده سناریوی سرقت مرگبار رقم می خورد.

بدین ترتیب، قاضی جنایی حدس زد این زن جوان همدست سارق بوده و با برنامه ریزی توانسته اند نقشه سرقت را عملی کنند. به همین خاطر دستور بازداشت فریبا را صادر کرد. اما فریبا آشنایی با سارق و همدستی با او را انکار می کند.

فعلاً اتهام فریبا اهمال در نگهداری از متوفی و همکاری در قتل است. او اعلام می کند برای خرید دارو از خانه خارج شده بود. اما در بررسی ها مشخص شد داروهای متوفی قبلاً تهیه شده بودند.

همچنین فریبا درباره صحبت هایی که با آن مرد مشکوک مقابل ساختمان داشته اعلام کرد:

«از ساختمان که خارج شدم، چشمم به مرد جوان افتاد. از او پرسیدم چرا در نزدیکی خانه نشسته‌ای؟ او هم گفت حالش خوب نیست و در حال استراحت است. بعد از آنکه این جمله را گفت، من به راهم ادامه دادم و حتی هنگام بازگشت اصلا متوجه حضور او نشدم که بخواهم عکس‌العملی نشان بدهم.»

براساس این گزارش، زن جوان بازداشت شده و تحقیقات دراین‌باره برای بازداشت سارق فراری و حل معمای این سرقت مرگبار ادامه دارد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره قتل یکی از مدیران پیشین شهرداری تهران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «قتل یکی از مدیران پیشین شهرداری تهران» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید