کد مطلب:  64616 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
قالیباف رئیس مجلس ماند!

قالیباف رئیس مجلس ماند!

محمدباقر قالیباف موفق به کسب اکثریت رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تصدی پست ریاست مجلس شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، نمایندگان در نشست علنی امروز چهارشنبه 4 خرداد مجلس شورای اسلامی با تعداد رای 194، از 281 آرای ماخوذه، محمدباقر قالیباف را بعنوان رئیس مجلس، در سومین سال دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی انتخاب کردند. مابقی رای ها عبارت بودند از: 53 رای مرتضی آقا تهرانی، 21 رای الیاس نادران، 3 رای فریدون عباسی و 10 رای آرای باطله.

همچنین، در جریان انتخاب نواب هیات رئیسه مجلس، 168 رای موافق به عبدالرضا مصری و 168 رای موافق به علی نیک زادثمرین تعلق گرفت. از آنجایی که آرای این دو تن یکسان بود، بر اساس آیین نامه داخلی مجلس بین آنها قرعه کشی صورت گرفت و درنهایت علی نیک زاد ثمرین و عبدالرضا مصری به ترتیب به عنوان نواب اول و دوم در اجلاسیه سوم مجلس یازدهم انتخاب شدند.

تعداد کل آرای ماخوذه، 275 رای بود که تعداد آرای کاندیداهای دیگر به ترتیب عبارتند از 135 رای ذوالنوری، 47 رای ابراهیم عزیزی نماینده کرمانشاه و 6 رای هاجر چنارانی.

در ادامه، نمایندگان مجلس نیز سید نظام الدین موسوی را با 153 رای، علیرضا سلیمی را با 146 رای و محمدرضا دشتی اردکانی را با 139 رای بعنوان اعضای ناضر هیات رئیسه مجلس انتخاب کردند.

افرادی همچون محسن پیرهادی نیز 135 رای، محمدحسین فرهنگی 110 رای، علی رضایی 89 رای و مهدی باقری 27 رای را از آن خود کردند.

: برای دریافت مشاوره درباره قالیباف رئیس مجلس ماند! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «قالیباف رئیس مجلس ماند!» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید