مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  69348 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فینال لیگ قهرمانان اروپا( 81-80)؛ لیورپول- رئال مادرید

فینال لیگ قهرمانان اروپا( 81-80)؛ لیورپول- رئال مادرید

در فصل 81-80 لیگ قهرمانان اروپا، ناتینگهام فارست مدافع قهرمانی توفیقی نداشت و در همان دور نخست(2-0) مغلوب زسکاصوفیه بلغارستان شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

با حضور 33 تیم در این رقابت ها، تنها یک باز در دور مقدماتی برگزار شد و تیم بوداپست هونود مجارستان(11-0) والتا مالت را شکست داد. در این مسابقات بایرن موفق شد انتقام یک مسابقه تاریخی را از رقیبی سنتی بگیرد. بایرن در اولین مسابقه خود (7-2) المپیاکوس یونان را در هم کوبید و حریف آژاکس شد که یک دهه قبل با یوهان کرویف، بایرن را در هم کوبیده بود. اما این بار بایرن با دبل دیتر هوینس و رومنیگه(5-1) آژاکس را در هم کوبید تا برد(2-1) هلندی ها در مسابقه برگشت تاثیری در صعود آلمانی ها نداشته باشد. بایرن در مرحله بعد هم (6-2) بانیک استراوا چکسلواکی را در هم کوبید تا در برابر لیورپول قرار گیرد.

به این ترتیب باز هم توفیق انگلیسی ها در فوتبال اروپا ادامه یافت. لیورپول این بار با برتری مقابل اولون پالوسئورا فنلاند(11-2) کار خود را شروع کرد. در مسابقه رفت دو تیم در آنفیلد که با برتری(10-1) لیورپول خاتمه یافت، گریم سونس و تری مک درموت هر دو هت تریک کردند تا در پایان رقابتها با 6 گل، بهترین گلزنان این مسابقات لقب گیرند.

لیورپول آن گاه آبردین اسکاتلند(5-0)و زسکا صوفیه(6-1) را در هم کوبید؛ با بایرن مونیخ به تساوی(1-1) رسید و به دلیل قانون گل زده در خانه حریف راهی فینال شد. لیورپول در خانه خود مقابل بایرن بدون گل متوقف شد. اما در ورزشگاه المپیک مونیخ، با گل دقیقه 83 ری کندی از میزبان پیش افتاد. رومنیگه در دقیقه 88 کار را به تساوی کشاند، اما این گل برای صعود بایرن کافی نبود.

 رئال مادرید هم پس از مدت ها ناکامی طعم فینال را چشید. این بار با برتری مقابل لیمریک ایرلند جنوبی(7-2)، بوداپست هونود(3-0)، اسپارتاک مسکو(2-0) و اینتر(2-1). رئالی ها در خانه با دو گل سانتیانا و خوانیتو اینتر را شکست دادند و هرچند در ایتالیا با گل گراتسیانو بینی شکست خوردند، اما خود را در یک قدمی هفتمین جام خود دیدند.

Great matches: Liverpool beat Real in Paris - LFChistory - Stats galore for  Liverpool FC!

 فینال در پارک دو پرنس پاریس برگزار شد و 48360 تماشاگر تنها یک بار شاهد عبور توپ از خط دروازه ها بودند. این گل توسط آلن کندی دفاع چپ لیورپول در دقیقه 82 کسب شد تا افتخاری دیگر نصیب شاگردان باب پیزلی شود. تنها انگلیسی ناکام این مسابقه هم لوری کانینگهام مهاجم رئال مادرید بود که در ترکیب تیم بازنده قرار داشت. از ویسنته دل بوسکه هافبک رئال مادرید در این مسابقه هم بعدها در لیگ قهرمانان بیشتر شنیده شد.

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره فینال لیگ قهرمانان اروپا( 81-80)؛ لیورپول- رئال مادرید فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «فینال لیگ قهرمانان اروپا( 81-80)؛ لیورپول- رئال مادرید» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید