مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  71474 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نگاهی به فیلم فسیل،یک فیلم پرفروش

نگاهی به فیلم فسیل،یک فیلم پرفروش

فیلم فسیل چون عنوان پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را به خود نسبت داده است، نیازمند آن است که بررسی شود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

پنجشنبه۱۶ شهریور ۱۴۰۲
لاله عالم

فیلم فسیل

فیلم فسیل
فیلم فسیل

فیلم فسیل چون عنوان پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را به خود نسبت داده است، نیازمند آن است که بررسی شود. اگر با معیارهای فیلم های کمدی مطرح دنیا و ایران مقایسه شود، قاعدتا نمی توان نمره بالایی برای آن قائل شد، اما می توان ان را در حد یک فیلم سرگرم کننده و تفریحی دانست که مخاطب نسبتا راضی از سینما خارج می شود همچنین می توان گفت انتخاب آن برای سرگرمی یک روز شاد تعطیلی همراه با خانواده مناسب است.

داستان فیلم فسیل

داستان فیلم فسیل
داستان فیلم فسیل

داستان فیلم درباره سه مرد خواننده است و اتفاقاتی که درگذر زمان رخ می دهد . البته شخصیت اصلی ، اسی عمویی( بابازی بهرام افشاری ) است . فسیل از انواع کمدی و طنز اجتماعی و… استفاده می کند تا مخاطب را بخنداند و تا انتهای فیلم در سالن نگه دارد.

خنده های تماشاگران در حین فیلم دیدن گویای این مطلب است که فیلم توانسته با آنها ارتباط برقرار کند، البته در نوجوانان و کودکان همراهی بیشتری دیده می شود. گرچه فارغ از خندان مخاطب ، فسیل حرف ها یی نیز دارد مثل فریب شخصیت اسی( با بازی بهرام افشاری) و کشاندن وی در یک فیلم با یک نقش مثبت ولی آنچه که با بازی وی از کار در امده برخلاف ادعای اولیه بوده است.از همین روی می توان ادعا کرد فسیل یکی از فیلم هایی است که در بطن داستان فیلمنامه رویکردی هم به سینما داشته است. بازی بازیگران خوب و متناسب نقش است و اگرچه داستان روز نیست می تواند با مخاطب ارتباط برقرار کند.

فیلمنامه

فیلمنامه فیلم خالی از نقص نیست، حفره های آشکار و پنهان در آن دیده می شود ، با اینحال فیلمنامه نویس و به تبع آن کارگردان سعی کرده اند تا توجه مخاطب را بدست آورند. استفاده از بازیگران شناخته شده، گامی دیگر در جلب نظر مخاطبان است.

موسیقی

موسیقی فیلم نیز بیشتر با استفاده از آهنگ های شناخته شده قدیمی پر شده که می تواند در جهت القای فضای فیلم کمک کند و از دو جنبه می توان آن را بررسی کرد، نقطه قوت آن این است که متناسب با فیلم است و نکته منفی آنکه ،بیشتربار موسیقی مخصوص خود فیلم نیست.

شبیه سازی ها ی شخصیتی هم در فیلم جالب از کار درآمده ، می توان گفت فیلم نگاهی طنز به عالم موسیقی و سینما هم دارد.

ایفای نقش

اگرچه بازی اکثر بازیگران فیلم خوب و قابل قبول است اما به نظر می اید دو بازیگر بسیار خوب توانسته اند از پس نقش های خود برآیند و به نوعی متمایز باشند، یکی بابک کریمی در نقش «خسروی »و دیگری غلامرضا نیکخواه در نقش اقا «تیمور».  نیکخواه قبلا در نقش آفرینی های سابق و همچنین برنامه جوکر ثابت کرده است که قابلیت های نقش آفرینی بسیاری دارد. امیدواریم از این بازیگر بیشتر و در نقش های متفاوت تر بازی ببینیم.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره نگاهی به فیلم فسیل،یک فیلم پرفروش فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نگاهی به فیلم فسیل،یک فیلم پرفروش» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید