مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  64600 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فیلم عنکبوت

فیلم عنکبوت

فیلم عنکبوت زندگی سعید حنایی قاتل زنجیره ای مشهد را به تصویر کشیده و محسن تنابنده و ساره بیات در این فیلم نقش آفرینی کرده اند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

فیلم عنکبوت سال 1398 توسط ابراهیم ایرج‌ زاد کارگردانی شده. این فیلم جنایی با هنرنمایی محسن تنابنده و ساره بیات در سال 1400 اکران شد. فیلم درباره سعید حنایی یک قاتل زنجیره‌ ای زنان در مشهد می باشد. اولین نمایش فیلم عنکبوت مهر ماه 1399 در جشنواره بوسان، کره جنوبی بود.

ابراهیم ایرج‌ زاد اما به علی عباسی کارگردان عنکبوت مقدس سخنانی انتقادی در صفحه اینستاگرام خود بیان کرد. فیلم عنکبوت مقدس هم زندگی سعید حنایی را بازگو می کند که در فستیوال کن 2022 به نمایش درآمد. در ادامه با آسمونی باشید تا به معرفی فیلم عنکبوت و حواشی آن بپردازیم.

ژانر:

درام/ دلهره‌ آور/ جنایی واقعی

زبان اصلی:

فارسی

سال تولید:

1398

سال انتشار:

26 بهمن 1400

مدت زمان:

95 دقیقه

عنوان اصلی فیلم:

عنکبوت

 

پوستر فیلم عنکبوت

داستان فیلم عنکبوت

فیلم عنکبوت داستان واقعی سعید حنایی با بازی (محسن تنابنده) که یک قاتل زنجیره‌ ای زنان در مشهد بود می باشد. این قاتل در سال‌ های 1379 و 1380، 16 زن را به قتل رساند و در نهایت در 28 فروردین 1381 در مشهد اعدام شد. 

عوامل و بازیگران عنکبوت

بازیگران

محسن تنابنده، ساره بیات و ماهور الوند

کارگردان

ابراهیم ایرج‌ زاد

تهیه کننده

جواد نوروزبیگی

نویسنده

اکتای براهنی

موسیقی

حامد ثابت

توزیع کننده نمایش گستران

حقایق و حواشی

ابراهیم ایرج‌ زاد کارگردان فیلم عنکبوت در یادداشتی انتقادی در اینستاگرام خود، به نمایش فیلم جشنواره فیلم کن 2022 واکنش نشان داد.

وی خطاب به علی عباسی نوشت: ای کاش بهشون می‌ گفتی که داشتی سعی می‌ کردی با دلار خرج کردن و دور زدن قانون و با یک فیلمنامه بدون صحنه‌های اصلی (طبق گفته خود شما در همین کنفرانس) پروانه ساخت بگیری و بعدش فیلم خودتو بسازی و از ایران بری و چون ایران زندگی نمی‌ کنی و قصد زندگی هم نداری، برات مهم نبود بعدش چی میشه.

ای کاش بهشون می‌ گفتی تاریخ ثبت فیلمنامه‌ ت 1397/11/03 (شب بلند نام اول فیلم «عنکبوت مقدس») در بانک فیلمنامه، اختلاف چند ماهه داره با تاریخ ثبت فیلم من ابراهیم ایرج‌ زاد 1397/06/04 (اتاق شرعی نام اول فیلم عنکبوت).

ای کاش بهشون می‌ گفتی توی ایران اولویت برای ساخت فیلم از یک سوژه واقعی با تاریخ ثبت فیلمنامه و تاریخ درخواست پروانه ساخت است. شما و رفقات پشت سر من راه افتاده بودین تا من و مسیر قانونی الزامی در حال سپری شدن توسط منو دور بزنین!

گالری تصاویر

بازیگران فیلم عنکبوت
محسن تنابنده در نقش سعید حنایی در فیلم عنکبوت
ماهور الوند در فیلم عنکبوت

 

: برای دریافت مشاوره درباره فیلم عنکبوت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «فیلم عنکبوت» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید