کد مطلب:  62501 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فیلم اسپانیایی برنده خرس طلای برلین شد

فیلم اسپانیایی برنده خرس طلای برلین شد

در مراسم اعطای جوایز هفتاد و دومین جشنواره فیلم برلین فیلم آلکاراس برنده خرس طلایی بهترین فیلم این جشنواره شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، شب گذشته و در مراسمی جوایز هفتاد و دومین جشنواره فیلم برلین به برندگان آن ها اعطا شدند.

در این میان هیات داوران این جشنواره بین المللی در بخش مسابقه اصلی ، جایزه خرس طلای بهترین فیلم این دوره خود را به فیلم اسپانیایی- ایتالیایی آلکارس ساخته کارلا سیمون  و همچنین جایزه خرس نقره ای بزرگ هیات داوران نیز به فیلم رمان نویس ساخته هونگ سانگ سو و در پایان خرس نقره هیات داوران نیز به فیلم ردای گوهرها اثر ناتالیا لوپز گایاردو رسید.

همچنین خرس نقره ای بهترین کارگردان به کلر دنی برای فیلم آتش، خرس نقره بهترین فیلمنامه و بازیگر مرد به رابعه کورناز برای فیلم  علیه جورج دبلیو بوش اعطا شد. 

در ادامه اما جایزه بهترین مستند جشنواره به  مستند خاطرات روزانه میانمار اعطا شد و فیلم دام از  آناستازیا وبر نیز جایزه خرس طلای بهترین فیلم کوتاه را دریافت نمود.

در این میان اما نمایندگان کشورمان نیز از دریافت جوایز بی بهره نماندند و  پروژه سینمایی کیک مورد علاقه من ساخته بهتاش صناعی ها و مریم مقدم و محصول مشترک ایران و فرانسه جایزه گسترش فیلمنامه یوریماژ به همراه 20 هزار یورو جایزه را در بخش بازار تولید مشترک برلیناله دریافت کرد.

در همین راستا اما مستند جمعه می‌بینمت ساخته میترا فراهانی به عنوان محصول مشترک، فرانسه، سوئیس، ایران  و لبنان جایزه ویژه هیات داوران در بخش مواجهه را به خود اختصاص داد و در پایان فیلم کوتاه گوزن از ایران هم جایزه ویژه بهترین فیلم کوتاه را از سوی هیات داوران بین‌المللی در بخش نسل یا همان Generation kplus از آن خود کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره فیلم اسپانیایی برنده خرس طلای برلین شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «فیلم اسپانیایی برنده خرس طلای برلین شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید