مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  71651 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نگاهى به فيلم سه كام حبس، حادثه خبر نمى كند

نگاهى به فيلم سه كام حبس، حادثه خبر نمى كند

سه كام حبس فيلمى است به كارگردانى سامان سالور با بازى پريناز ايزديار ، محسن تنابنده ، سميرا حسن پور و …
زمان مطالعه: 2 دقیقه

نویسنده: لاله عالم
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

ژانر فیلم سه كام حبس

فیلم سه كام حبس
فیلم سه كام حبس

بيشتر از انكه فيلم سه كام حبس را بتوان يك فيلم درام اجتماعى دانست ، بايد ان را در زمره فيلم هاى حادثه اى خطاب كرد، چون مخاطب پى در پى شاهد حوادث است و اين حادثه ها هستند كه فيلم را جلو مى برند.

داستان فیلم سه كام حبس

موضوع فیلم سه كام حبس
موضوع فیلم سه كام حبس

در ابتدا شاهد زندگى يك زوج جوان هستيم كه ظاهرا خوشبخت هستند و هر يك شغلى دارند اما با يك تصادف زندگى ان ها از اين رو به ان رو مى شود و تا انتهاى داستان حوادث پشت سر هم روى مى دهد و سوال هاى بى جوابى براى مخاطبان به جاى مى گذارد . در يكى از صحنه هاى مقدماتى فيلم ، مرد( با بازى محسن تنابنده) از رفتار زن دلگير است، و اين براى بيننده مشخص نيست، چرا كه انها ظاهرا با هم خوب هستند و همديگر را دوست دارند .

در سكانس هاى ابتدايى فيلم از رفتار و حرف ها و برخوردهايشان و شوخى هايشان مخاطب در مى يابد كه اين زوج همديگر را دوست دارند و از هم حمايت مى كنند و دوست داشتن يكديگر را در حرف و عمل نشان مي دهند، اما مشخص نيست چرا در سكانس داخلى منزل انجا كه مشغول كار هستند و مجتبى مي خواهد در تمام كردن كار عروسك ها به نسيم كمك كند ناگهان از وى گله مي كند.

فیلم سه کام حبس
فیلم سه کام حبس

زن به كار عروسك سازى مشغول است و در كنار ان ترشى خانگى هم درست مى كند. مرد هم در كار ظروف يك بار مصرف است انها صاحب نوزادى هستند و در جنوب شهر زندگى مى كنند، زندگى انها ساده و عاشقانه است و به اندازه خودشان درامد دارند. صاحب يك پرايد و يك موتور هستند و قرار است ، خانه اى هم از خودشان داشته باشند .اما ناگهان با يك تصادف همه چيز عوض مى شود و مى فهميم كه مرد يك خلافكار است و داستان تغيير مى كند. در حقيقت با تصادف مرد ، پرده دوم فيلمنامه شروع مي شود.

در واقع شخصيت اصلى داستان ، نسيم ( با بازى پريناز ايزد يار) با انچه روبه رو مى شود يك تراژدى است كه از او فردى ديگر ساخته مى شود . او هر انچه داشته از دست مى دهد ، به غير از حلقه هايى كه باز پس مى گيرد و مى تواند نمادين باشد و نشان از ادامه ارتباط همسران باشد گرچه مخاطب نمى تواند به لحاظ منطقى ان را قبول كند.

نقد فیلم سه کام حبس
نقد فیلم سه کام حبس

با اينكه فيلم سه كام حبس در جلو بردن حوادث و نگه داشتن مخاطب در سينما موفق است و حوادث و كشمش هاى گاها قابل پيش بينى و گاه غافل گير كننده با خود دارد اما فيلم عميقى نيست و نهايتا در سطح باقى مى ماند و حتى طرح موضوع جديدى با خود ندارد .

اگرچه بازيگرانش تمام تلاش خود را كرده اند تا نقش هاي خود را به خوبى ايفا كنند . بازى هاى تنابنده و ايزديار بسيار خوب است و از سطح استاندارد سينماى ايران بسيار بالاتر است همچنين بايد به طراحى چهره پردازى شاخص ايمان اميد وارى و طراحى خوب صحنه و لباس سحر شهامت و غزاله معتمد اشاره كرد،نيز فيلمبردارى خوب و قابل قبول مسعود سلامى.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره نگاهى به فيلم سه كام حبس، حادثه خبر نمى كند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نگاهى به فيلم سه كام حبس، حادثه خبر نمى كند» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید