کد مطلب:  64020 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با ورزش فوتبال آمریکایی

آشنایی با ورزش فوتبال آمریکایی

فوتبال آمریکایی ورزش اول ایالات متحده آمریکا به شمار می رود و بسیار در این کشور از محبوبیت بالایی برخوردار است.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

فوتبال آمریکایی ورزش اول ایالات متحده آمریکا به شمار می رود و بسیار در این کشور از محبوبیت بالایی برخوردار است. در بازی فوتبال آمریکایی بازیکنان یک توپ بیضی شکل را با دست به یکدیگر پرت می‌کنند و در آمریکا با نام فوتبال شناخته می‌شود و در اغلب کشورها هم آن را با نام فوتبال آمریکایی می‌شناسند. با آسمونی در این بخش همراه باشید.

تاریخچه فوتبال آمریکایی

اولین فوتبال در 6 نوامبر سال 1869 بین دو تیم دانشگاهی راتگرز و پرینستون در آمریکا برگزار شد. قوانین فوتبال آمریکایی از سال 1880 به بعد توسط پدر فوتبال آمریکا، والتر کمپ، نوشته شد.

مقررات فوتبال آمریکایی

زمين اين بازی مستطيل شكل است و طولش 120 يارد و عرض آن 53.3 يارد است. هر 10 يارد در زمين خط كشى شده است بازى از وسط زمين يعنى از خط 50 يارد آغاز مى شود اين بازى 7 داور دارد كه 2 تا از آن ها در زمين قرار دارند انتهاى زمين (هر دو طرف) جايى است كه هدف بازيكنان است و آنجا End Zone نوشته شده است و همچنين دو ميله به شكل دروازه پشت آن ها قرار گرفته است. هر تيم در كل تا 55 بازيكن مى تواند در اختيار داشته باشد كه تنها 11 تا از آن ها در زمين هستند. هيچ محدوديتى در تعويض وجود ندارد. بازی از 4 كوارتر 15 دقيقه اى تشكيل شده كه در مجموع 60 دقيقه می شود.

در فوتبال آمریکایی یک تیم حمله می کند و یک تیم نیز باید دفاع کند. تیم های دفاع و حمله از یکدیگر مجزا هستند و هر تیم 11 بازیکن برای حمله و 11 بازیکن برای دفاع دارد.

شروع بازی

بازى با پرتاب سكه شروع مى شود. تيمى كه برنده می شود، تعيين مى كند دفاع كند يا حمله و همچنين اين را بايد تعيين كند كه در كدام سمت زمين می خواهد دفاع كند. تيم دفاع كننده با ضربه به توپ بازى را شروع مى كند و توپ را به سمت زمين حريف مى زند. يكى از بازيكنان حريف توپ را می گيرد و حال بايد به سمت زمين حريف حركت كند. تيم حريف بايد هر چه زودتر مالک توپ را متوقف كند و هم تيمى های او بايد كمک كنند تا تيم مقابل دستش به بازيكن مالک توپ نرسد. وقتی مالک توپ متوقف شد (زمين خورد)، تازه اصل بازى شروع مى شود.

خطاهای بازی

در این بازی خطا‌ی خاصی وجود ندارد و این خطا جزو بازی هستند. برای گرفتن توپ بازیکن می‌تواند از حرکات آرنج، تکل انداختن و کوبیدن سر استفاده کند و هیچ خطایی برای این حرکات گرفته نمی‌شود. اما لباس‌های مخصوصی برای فوتبال آمریکایی در نظر گرفته شده مخصوصاً کلاه ایمنی آن‌ها که از آهن و داخل آن‌ها از پنبه ساخته شده‌است.

شرایط توپ فوتبال آمریکایی

  • قطر: 25–26 سانتیمتر
  • محیط (در طولانی‌ترین قسمت): 58 تا 62 سانتیمتر
  • محیط (در عریض‌ترین قسمت): 28 تا 30 سانتیمتر
  • وزن: 397 تا 425 گرم
  • فشار هوا (پوند در اینچ مربع): 12٫5 تا 13٫5
: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با ورزش فوتبال آمریکایی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با ورزش فوتبال آمریکایی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید