کد مطلب:  58125 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سنجدهای سفره هفت سین را بخورید

سنجدهای سفره هفت سین را بخورید

سنجد خاصیت آنتی ‌اکسیدانی بسیار قوی دارد و با ویتامین K به نبرد سموم معده و روده می‌‌ رود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سنجد یکی از سین هایی است که آنرا در سفره هفت سین برای عید نوروز قرار می دهیم. بسیاری سنجد را تنها برای تزئین در سفره هفت سین می گذارند و در پایان نوروز هم آن را دور می ریزند. اما سنجد فواید بیشماری دارد که در ادامه ی نکات تغذیه آسمونی خواهید دید.

سنجدهای سفره هفت سین را بخورید + فواید بیشمار سنجد
گیاه سنجد

معرفی گیاه سنجد

سنجد، ایده، پستنک، پستانک، قبیده بادام (نام علمی: Elaeagnus) نام یک سرده از تیره سنجدیان است. از نام سنجد در طب سنتی، بسیار سخن گفته شده است.

elaeagnus
سنجد

فواید سنجد

سنجد برای ترمیم شکستگی، ترک استخوان و پوکی استخوان بی‌ نظیر است. پودر هسته سنجد، غضروف‌ ساز بوده و برای ترمیم مفاصل و کمردرد می‌توان آن را با شیر میل کرد. سنجد، عفونت ریه را خشک و آب‌ آوری شش‌ها را درمان می‌ کند و کمبود ویتامین C بدن را رفع می‌ کند. سنجد خاصیت آنتی ‌اکسیدانی بسیار قوی دارد و با ویتامین K به نبرد سموم معده و روده می‌‌ رود. پودر هسته سنجد در درمان التهاب‌ های حاد و مزمن کاربرد دارد و آرتروز را درمان می‌‌ کند.

پودر سنجد

اگر می‌ توانید، خودتان تعدادی سنجد تازه را با پوست و گوشت و هسته آسیا کنید اما اگر آسیا ندارید یا نگران هستید، هسته سنجد، آسیای شما را خراب کند، می‌ توانید پودر سنجد آماده تهیه کنید. یک قاشق غذا‌خوری پودر را در یک لیوان شیر بریزید و با یک قاشق غذاخوری عسل آن را شیرین کنید و روزانه یک وعده از آن را با غذا یا میان ‌وعده میل کنید. این نوشیدنی، مکمل درمانی بسیار مناسبی برای مبارزه با پوکی استخوان و آلزایمر است.

برگ سنجد

برگ درخت سنجد را با حرارت ملایم در روغن زیتون بجوشانید، روغن به دست آمده برای ورم مفاصل و اعضای بی‌حس بدن مفید و تأثیر گذار است. مزه‌ مزه کردن جوشانده پوست سنجد ریشه دندان را محکم و از خونریزی لثه جلوگیری می‌ کند.

 

: برای دریافت مشاوره درباره سنجدهای سفره هفت سین را بخورید فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «سنجدهای سفره هفت سین را بخورید» در کادر زیر بنویسید :

5 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید