کد مطلب:  64633 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واکنش دانشگاه علوم پزشکی به ماجرای دروغین فردی که 30 ساعت زیر آوار متروپل بوده

واکنش دانشگاه علوم پزشکی به ماجرای دروغین فردی که 30 ساعت زیر آوار متروپل بوده

به دنبال انتشار فیلمی مبنی بر نجات دادن فردی که بعد از 30 ساعت از زیر آوار زنده مانده، دانشگاه علوم پزشکی آبادان در جهت تنویر افکار عمومی، متنی را منتشر کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، شب گذشته، صدا و سیما گزارشی از فردی را پخش کرد که بعد از 30 ساعت، زنده از زیر آوار بیرون آمده است. امروز تصویر و فیلم واقعی این فرد در فضای مجازی منتشر شده که او درحال کمک رسانی به مردم در حادثه متروپل بوده و اصلاً زیر آوار نبوده است.

دانشگاه علوم پزشکی ابادان، متنی را درباره صحبت های شهروند صدمه دیده در متروپل منتشر کرد:

«ضمن عرض خسته نباشید به تمام جهادگرانی که این روزها در عرصه‌های مختلف خدمت در مسیر پایان دادن به بحران جانخراش سقوط ساختمان متروپل و التیام دردهای به حق شهروندان هستند، به اطلاع می‌رساند در پی ادعای فردی مبنی بر اینکه در حادثه فروریختن ساختمان، بعد از 30 ساعت از زیر آوار بیرون آورده شده است، بر خود لازم می‌دانیم توضیحات زیر به منظور تنویر افکار عمومی حضور مطالبه‌گران محترم منتشر شود.

بر اساس وظیفه ذاتی نیرو‌های امدادگر درمانی در خط دوم حادثه قرار می‌گیرند و معمولاً پس از اعلام نیاز نیرو‌های آتش‌نشان و آواربردار، آمبولانس به خط اول حادثه اعزام می‌شود.

در موضوع شب گذشته نیز با توجه به ازدحام امدادگران و نیرو‌های مردمی اعلام می‌شود فردی زنده از زیر آوار بیرون آورده شده است و با اعلام درخواست اعزام یک دستگاه آمبولانس به محل حادثه، بلافاصله کارکنان فوریت‌های پزشکی در محل حاضر می‌شوند و فرد مصدوم را به بیمارستان انتقال می‌دهند.

گزارشگر صداوسیمای مرکز آبادان نیز به‌محض اطلاع از این موضوع برای تهیه گزارش در بیمارستان با فرد مصدوم مصاحبه می‌کند که در این مصاحبه فرد مدعی می‌شود که به‌مدت 30 ساعت زیر آوار بوده و با کمک کارکنان آتش‌نشانی بیرون کشیده شده است.

در اظهارات بعدی مشخص می‌شود این فرد از نیرو‌های مردمی حاضر در محل بوده است و برای کمک به داخل حفره ایجادشده می‌رود و وقتی احساس خطر می‌کند با فریاد درخواست کمک می‌کند و نیرو‌های امدادگر نیز برحسب وظیفه وی را بیرون می‌آورند و سپس توسط کارکنان فوریت‌های پزشکی به بیمارستان انتقال می‌دهند.

در این میان لازم به ذکر است نیرو‌های امدادگر در صحنه و کارکنان فوریت‌های پزشکی در مسیر خدمات‌رسانی به مصدومان صرفاً وظیفه ذاتی خود را انجام می‌دهند و مسئول اظهارنظر و صحبت افراد نمی‌باشند و در کمک به فرد مذکور که علائم آسیب‌دیدگی در وی دیده می‌شد خدمات‌رسانی درمانی وظیفه زحمتکشان اورژانس و سپس بیمارستان بوده که به‌خوبی صورت گرفته است.

از خداوند متعال برای همه شهروندان محترمی که در این ایام سوگوار از دست‌دادن عزیزان‌شان هستند صبر جمیل و برای مصدومان حادثه، شفای عاجل مسئلت داریم.»

: برای دریافت مشاوره درباره واکنش دانشگاه علوم پزشکی به ماجرای دروغین فردی که 30 ساعت زیر آوار متروپل بوده فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «واکنش دانشگاه علوم پزشکی به ماجرای دروغین فردی که 30 ساعت زیر آوار متروپل بوده» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید