کد مطلب:  61566 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فرار یک شهروند کره جنوبی به کره شمالی!

فرار یک شهروند کره جنوبی به کره شمالی!

ارتش کره جنوبی صبح امروز خبر از فرار یک تبعه این کشور از طریق مرز به شدت محافظت شده میان این کشور و کره شمالی خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی  و به نقل از خبرگزاری رویترز، ستاد مشترک ارتش کره‌جنوبی اعلام کرده است که شب گذشته یک تبعه کره جنوبی از مرز مشترک میان این کشور و کره شمالی که به صورت 24 ساعته و با نظارت شدیدی امنیتی کنترل می شود، عبور کرده و به سمت کره شمالی گریخته است.

پس از رویت این شخص در حوالی ساعت 21:20 شنبه شب به وقت محلی، عملیات جستجو در ناحیه شرقی منطقه غیر نظامی‌ مشترک که دو کره را از یکدیگر جدا می‌کند، صورت گرفت.

در بیانیه ستاد مشترک ارتش کره‌جنوبی آمده است:

 

ما تایید کرده‌ایم که این شخص در حوالی ساعت 22:40 به وقت محلی از مرز به اصطلاح "خط علامت‌گذاری نظامی" عبور کرده و به سمت کره‌شمالی رفت. نمی‌توانیم تایید کنیم که آیا این فرد هم‌اکنون زنده است یا خیر اما از طریق خط مستقیم نظامی پیامی برای کره‌شمالی ارسال کرده و خواستار حفاظت از آن شخص شدیم.

 

بر اساس توافقات صورت گرفته میان دو کشور و همچنین بر اساس قانون اساسی کشور کره جنوبی، عبور از مرز دو کره غیرقانونی است و این حادثه در شرایطی رخ می‌دهد که کره‌شمالی تدابیر کرونایی سفت و سختی از زمان بستن مرزهایش در اوایل 2020 به کار برده است؛ با اینکه رسما هیچ موردی از شیوع کرونا گزارش نکرده است.

در سپتامبر 2020 نیروهای کره‌شمالی یک مقام شیلات کره‌جنوبی را که در دریا مسیرش را گم کرده بود، به ضرب گلوله از پای درآوردند و این مساله جنجال زیادی به پا کرد و بعدا پیونگ‌یانگ قوانین مقابله با ویروس را سرزنش و عذرخواهی کرد.

همچنین دو ماه قبل، کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی یک وضعیت اضطرار ملی اعلام و یک شهر مرزی را به طور کامل قرنطینه کرده است. وی در مورد علت این امر اعلام کرد که یک فراری کره‌شمالی که به گفته او علائم کووید-19 داشته است، به شکل غیرقانونی وارد مرز این کشور شده بود.

: برای دریافت مشاوره درباره فرار یک شهروند کره جنوبی به کره شمالی! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «فرار یک شهروند کره جنوبی به کره شمالی!» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید