کد مطلب:  64629 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فرار حسین عبدالباقی به کانادا صحت دارد؟

فرار حسین عبدالباقی به کانادا صحت دارد؟

در روز حادثه ریزش ساختمان 10 طبقه متروپل، رسانه های رسمی ایران اعلام کردند مالک متروپل دستگیر شده، اما بعد از چند روز خبر فوت او در زیر آوار اعلام شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، به دنبال فاجعه دردناک متروپل آبادان و مرگ تعدادی از هموطنان عزیز در زیر آوار، کاربران شبکه های اجتماعی با مردم ابادان همراهی کردند و همین امر به یکی از مهم ترین موضوعات رسانه های اجتماعی اخیر تبدیل شد.

یکی از خبرهایی که نظر تمام کاربران را به خود جلب کرد، سرنوشت حسین عبدالباقی مالک متروپل بود که از همان روز اول حادثه از رسانه های ملی ایران، خبر از دستگیری او و پیمانکار متروپل دادند اما دیری نپایید که اعلام شد وی در زیر آوار حادثه بوده و فوت شده است.

همین امر باعث عدم اعتماد کاربران به رسانه ها شد و حساسیت زیادی را به این موضوع نشان دادند.

طی این مدت کوتاه، بیش از 7 هزار توییت فقط درباره عبدالباقی و بیش از 10 هزار مطلب با 28 میلیون بازدید در تلگرام راجع به این موضوع منتشر شد.

به دلیل حساسیت عموم مردم نسبت به مالک متروپل و مسئولین مرتبط، در همان روز دوشنبه اعلام شد که به دستور دادستان خوزستان، مالک متروپل بازداشت شده اما فردای آن روز، ورق برگشت و اعلام شد وی در زیر آوار متروپل از دنیا رفته است. کاربران به دلیل چنین اخبار ضد و نقیضی با انتشار تصاویر مختلف، اعتبار رسانه های رسمی را زیر سوال بردند. با کاهش اعتماد مردم به این رسانه ها، باعث افزایش نشر شایعات گردید.

این واکنش ها فقط در توییتر و تلگرام محدود نبوده و در اینستاگرام هم واکنش های زیادی ایجاد شده است و عموم مردم اعتقاد دارند احتمالاً عبدالباقی به کانادا متواری شده است.

این بی اعتمادی به رسانه های رسمی باعث به صدا درآمدن زنگ خطر جدی برای تمامی مسئولین، رسانه ها و سیاست گذاران رسانه ای کشور شده است. مردم فراموشکار نیستند و همه عملکردهای مسئولان را به خاطر می سپارند. اینکه ظرف 24 ساعت خبر دستگیری و سپس خبر فوت یک نفر در حادثه گزارش شود کاملاً طبیعیست که مردم اخبار را باور نکنند زیرا بازسازی اعتماد عمومی بسیار دشوار است.

: برای دریافت مشاوره درباره فرار حسین عبدالباقی به کانادا صحت دارد؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «فرار حسین عبدالباقی به کانادا صحت دارد؟» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید