کد مطلب: 60793 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فراخوان شانزدهمین جشنواره شعر فجر

فراخوان شانزدهمین جشنواره شعر فجر

روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران فراخوان شانزدهمین جشنواره شعر فجر را منتشر کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، شانزدهیم دوره جشنواره شعر فجر امسال نیز برگزار خواهد شد. در این اطلاعیه با اشاره به هدف این جشنواره که تعالی و ارتقای شعر امروز ایران است به پیشینه این جشنواره اشاره شده است. این جشنواره از سال 1385 هر سال میزبان طیف زیادی از شاعران پارسی گو ایرانی و خارجی بوده است.

فراخوان شانزدهمین جشنواره شعر فجر
فراخوان شانزدهمین جشنواره شعر فجر

در بخش دیگری از این اطلاعیه اشاره شده است:

 

این جشنواره، علاوه‌بر هم‌سخنی با شاعران مطرح معاصر ایران با هدف معرفی و شناخت شاعران جوان سرزمین عزیزمان و گسترش همدلی و هم‌زبانی با پارسی‌گویان سراسر دنیا برگزار می‌شود.

 

لازم به ذکر است که این دوره از جشنواره شعر فجر آثاری را که برای اولین بار به زبان فارسی و با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد در سال 1399 در پنج قالب شعری و ادبی کلاسیک، شعر نو (نیمایی و سپید)، شعر محاوره، شعر کودک و نوجوان و همچنین پژوهش های حوزه شعر ارزیابی و بررسی خواهند شد.

یکی از ویژگی های مهم  آثار ارسال شده به شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر این است که باید تألیفی به زبان فارسی باشند و همچنین مجموعه‌شعر نیز باید به‌صورت مستقل منتشر شده باشد. در نتنیجه مجموعه آثار مشترک و گردآوری شده داوری نخواهند شد.

با توجه به بخش دیگری از این فراخوان، آثاری که در سال‌های قبل با عنوان دیگر یا توسط ناشر دیگری به چاپ رسیده یا به‌صورت گزیده‌آثار قبلی باشند نیز داوری نمی‌شوند. 

لازم به ذکر است داوران دبیرخانه شانزدهمین جشنواره شعر فجر  تنها آثار ارسالی از سوی خود مؤلف یا ناشر را در فرآیند داوری بررسی خواهند کرد.

در پایان لازم به ذکر است  که آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره 16 ام آذر ماه 1400 می باشد.

شاعران، مؤلفان و ناشران برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی fajr.adabiatirani.com مراجعه کنند.

 

 

: برای دریافت مشاوره درباره فراخوان شانزدهمین جشنواره شعر فجر فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

نظر خود را درباره «فراخوان شانزدهمین جشنواره شعر فجر» در کادر زیر بنویسید :

4 * 6 = ?