کد مطلب:  6652 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بهترین غذاهای مناسب برای سفره افطار

بهترین غذاهای مناسب برای سفره افطار

غذاهای افطاری را همیشه گرم میل کنید و از غذاهای سرد یخچالی خودداری کنید تا به معده خود آسیب نرسانید.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آسمونی : مسئله ای که این روزها خیلی درگیرمون میکنه و در طول روز در فکرش هستیم اینه که با روزه داری در این روزهای گرم تابستان و پس از ساعت ها تشنگی و گرسنگی خونوادمون برای افطاری چی بپزم؟ که هم معده رو اذیت نکنه و هم مواد مغذی و ویتامین ها رو در خودش داشته باشه و هم آب کافی که بدنمون از دست داده رو در خودش داشته باشه و برای بدن خودمون و خانوادمون تامین کنه.

طرز تهیه سوپ عدس قرمز

غذای افطاری

نکات تغذیه‌ای برای افطار

  • افطاری باید سبک باشد

واژه سبک برای غذاها به این معنی است که زود هضم باشد و در واقع حکم پیش غذا را داشته باشد و معده را برای پذیرش غذا آماده کند. غذاهای سبک معمولا آبکی هستند و در آنها از گوشت و حبوبات استفاده نمیشود.

  • افطاری باید گرم باشد

باید کاملا به این نکته توجه کنیم که بشقابهای سرد برای افطاری آماده نکنیم. مثلا غذایی مثل سالاد الویه یا ژامبونها یا دسرهای سرد مثل انواع ژله و بستنی اصلا برای افطاری مناسب نیستند چرا که معده در لحظات اول بعد از 18 ساعت خالی بودن دمای بالایی دارد و با ورود غذاهای سرد دچار اسپاسم میشود پس بهتر است از غذاهای گرم استفاده شود.

  • افطاری بهتر است شیرین باشد

بیشتر ماها وقتی که چند ساعت غذا نمیخوریم قند خونمان پایین می آید پس بهترین گزینه برای افطاری کمی شیرین بودن غذا هست. برای همین هم مرسوم است که با خرما افطار میکنند.

غذاهای مناسب برای افطار

  • انواع سوپ ها برای افطاری 

معمولا سوپها سبک پخته شده و به عنوان پیش غذا استفاده می‌شوند. سوپهایی که حاوی سبزیجات پخته و آب مرغ یا گوشت هستند و یا با شیر درست میشوند گزینه های مناسبی برای افطاری هستند چرا که نه تنها بسیار مغذی و سبک می‌باشند، غالبا بسیار خوش طعم هم هستند و هم میتوانند آب از دست رفته بدن را جبران کنند و هم ویتامینها را به بدن برسانند.

  • انواع فرنی ها و شیر برنج ها 

فرنی‌ها و شیر برنج‌ها هم گرم و آبکی و سبک هستند و به خاطر شیرینی‌ای که دارند میتوانند قدرت از دست رفته بدن را جبران کنند. همچنین به خاطر شیرینی خیلی هم محبوب هستن و در سفره های افطاری کشورمان مرسوم می‌باشند. به ویژه اینکه در اکثر آنها زعفران و گلاب استفاده شده و نقش ویژه ای در ایجاد نشاط دارند.

  • انواع حلواها برای افطاری 

حلواها هم به خاطر شیرینی‌شان توصیه میشوند و بهتر است با چای یا شیر ولرم میل شوند. البته باید این را در نظر داشته باشید که قند پایین آمده‌ی بدنمان با یکی دو برش حلوا تامین میشود و حواستان باشه در مصرف شیرینی جات زیاده روی نکنید. این را باید بدانیم که غذاهای سنگین و سرخ کردنی مثل آش یا خورشتها برای افطاری مناسب نیستند و معده را اذیت میکنند و بهتر است که با فاصله یکی دو ساعت بعد از افطار و به عنوان شام مورد استفاده قرار بگیرند.

: برای دریافت مشاوره درباره بهترین غذاهای مناسب برای سفره افطار فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بهترین غذاهای مناسب برای سفره افطار» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید