کد مطلب:  65919 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
عید غدیر خم

عید غدیر خم

عید غدیر خم در تاریخ 18 ذی الحجه هرسال برگزار می شود. این عید یکی از عیدهای بزرگ مسلمانان جهان است.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

101عید غدیر خم که از جمله عیدها و تعطیلی های مسلمانان جهان است در تاریخ 18 ذی الحجه برگزار می شود. مردم در این عید، به دیگر مسلمانان خصوصاً به سادات تبریک می گویند و همچنین افرادی که سید هستند به دیگران عیدی می دهند. در روز عید غدیر خم، افراد به دیدن یکدیگر می روند و همچنین در خیابان های شهر، به توزیع خوراکی و شربت مشغول می شوند؛ چرا که امام علی (ع) به عنوان اولین امام مسلمانان برگزیده شده است. در ادامه مطلب آسمونی با معرفی عید غدیر خم می پردازیم.

عید غدیر خم مبارک

عید غدیر خم چند شنبه است؟ روز دوشنبه، تعطیلی عید غدیر خم است.
تاریخ عید غدیر خم 1401 به شمسی 27 تیر 1401
تاریخ عید غدیر خم 1401 به قمری 18 ذی الحجه 1443
تاریخ عید غدیر خم 1401 به میلادی 18 جولای 2022

 

واقعه عید غدیر خم

در روز عید غدیر خم که آخرین حج پیامبر بوده است، حضرت علی (ع) توسط پیامبر اکرم (ص) بعنوان امام امت اسلام به مردم معرفی شد. جمله معروف من کنت مولاه فهذا علی مولاه در این روز از زبان پیامبر (ص) اعلام شد. چنانچه قصد دارید درباره واقعه روز غدیر خم اطلاعات بیشتری داشته باشید بر روی لینک زیر کلیک کنید:

داستان غدیر خم

مراسم عید غدیر خم

در روز عید غدیر، مسلمانان همچون دیگر عیدهای مهم خود لباس زیبا بر تن کرده و در مراسم ها و جشن های مخصوص عید شرکت می کنند. آنها در این روز به پخش شیرینی و شربت می پردازند و به دیدن دوستان و عزیزان خود می روند و چنین روزی را جشن می گیرند زیرا در روز عید غدیر، امام علی (ع) به عنوان امام مسلمانان برگزیده شده است. مراسم عید غدیر خم از شب قبل شروع شده و تا پایان شب بعدی ادامه دارد. در این مدت، افرادی که سید هستند به دیگران عیدی می دهند و دیگران نیز به دیدن سادات می روند و این روز را به آنها تبریک می گویند.

مهمانی 10 کیلومتری عید غدیر خم 1401

در عید غدیر امسال (1401) مهمانی ده کیلومتری از ساعت 18 تا 22 روز عید برگزار می‌شود، برنامه‌هایی از قبیل دادن اطعام، برپایی سرود و مولودی، کاروان‌های شادی، غرفه‌های فرهنگی و سخنرانی و پویش نذر اسباب بازی برای نقاط محروم در راستای تبلیغ اصول مهدویت و عید غدیر را شامل خواهد شد. این مهمانی 10 کیلومتری از حد فاصل چهارراه ولی‌ عصر عجل الله تعالی فرجه تا چهار راه پارک وی برگزار می‌شود.

اعمال عید غدیر خم

عید غدیر خم هم مانند سایر اعیاد مهم مسلمانان، اعمال خاص خود را دارد. غسل کردن، نماز خواندن، زیارت نامه و ... از جمله اعمال روز عید غدیر هستند. برای اطلاع بیشتر درباره اعمال عید غدیر خم بر روی لینک زیر کلیک کنید:

اعمال عید غدیر

عکس پروفایل عید غدیر خم

عکس تبریک عید غدیر خمعکس تبریک عید غدیر خمعکس تبریک عید غدیر خمعکس تبریک عید غدیر خم

عکس تبریک عید غدیر خم

نظر خود را درباره «عید غدیر خم» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید