کد مطلب:  59620 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
علی سلیمانی بازیگر تئاتر و تلویزیون درگذشت

علی سلیمانی بازیگر تئاتر و تلویزیون درگذشت

علی سلیمانی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون بعد از یک دوره بستری در بیمارستان، بر اثر کرونا درگذشت.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی ، علی سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون مدتی بود به دلیل کرونا در بیمارستان بستری شده بود؛ او امروز  حدود ساعت پنج صبح بر اثر این بیماری دار فانی را وداع گفت.

سید جواد هاشمی بازیگر و کارگردان این خبر را تایید کرد و گفت: متاسفانه علی سلیمانی 12 و نیم بامداد امروز دچار مشکل شد و اکسیژن خون او پایین آمد؛ حدود پنج صبح ایست قلبی کرد و احیا جواب نداد. مونا فرجاد دیگر بازیگر سینما هم از درگذشت این بازیگر در صفحه مجازی خود خبر داد. 

علی سلیمانی زادهٔ 10 آبان 1349 در تهران، تجربه بازیگری، اجرا، طراح دکور در عرصه هنر را داشته است.  او دارای مدرک کارشناسی نمایش با گرایش بازیگری از دانشگاه آزاد تهران بود. اولین کار سینمایی وی «سفر بخیر» به کارگردانی داریوش مودبیان بود.

وی همچنین به عنوان دستیار کارگردان با پرویز شیخ‌طادی و بهروز بقایی در دنیای شیرین دریا و ماه مهربان همکاری داشت.

از جمله آثار وی که در آن بازیگری کرد می‌توان به دروازه ساعات اثر سید جواد هاشمی، داستان یک شهر اثر اصغر فرهادی، روشن‌تر از خاموشی اثر حسن فتحی و وضعیت سفید اثر حمید نعمت‌الله اشاره کرد.

سلیمانی در سریال 87 متر کیانوش عیاری به ایفای نقش پرداخته است که قرار بود این روز‌ها روی آنتن باشد، اما به دلیل تمرکز روی حسینیه تلویزیونی، پخشِ این سریال به زمانی دیگر موکول شد.

: برای دریافت مشاوره درباره علی سلیمانی بازیگر تئاتر و تلویزیون درگذشت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «علی سلیمانی بازیگر تئاتر و تلویزیون درگذشت» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید