کد مطلب:  414 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
علی بن حسین کاندیداتوری ریاست فیفا

علی بن حسین کاندیداتوری ریاست فیفا

علی بن حسین 39 ساله تحصیلکرده آمریکا و انگلیس است.         برادر کوچک پادشاه اردن برای ریاست فیفا...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

علی بن حسین 39 ساله تحصیلکرده آمریکا و انگلیس است.

       

برادر کوچک پادشاه اردن برای ریاست فیفا کاندید می شود . برادر عبدالله دوم پادشاه اردن روز سه شنبه اعلام کرد در حال برنامه ریزی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست فیفا (فدراسیون جهانی فوتبال) و رقابت با سپ بلاتر رئیس فعلی آن است. رسانه ها احتمال می دهند بلاتر در ماه جاری میلادی آمادگی خود را برای کاندیداتوری و تصدی سمت ریاست فیفا برای پنجمین دوره اعلام کند. انتخابات بعدی ریاست فیفا در ماه می آینده در مقر فیفا در شهر زوریخ سوئیس برگزار می شود.

1000
1000

در بیانیه روز سه شنبه شاهزاده علی آمده است: برای تصدی ریاست فیفا تلاش می کنم زیرا ایمان دارم که زمان برای دور شدن از بحث و جدل های اداری و باز گشت به ورزش فرارسیده است. او ادامه داد: تصمیم گیری در این باره اصلا آسان نبود. این تصمیم را پس از بررسی های گسترده و بسیاری از بحث و گفتگوها در ماه های اخیر با همکاران در فیفا گرفتم. پیامی که به صورت مستمر دریافت می کردم این بود که زمان تغییر فرارسیده است. فوتبال شایسته سازمانی است که در سطح جهانی اداره شود. سازمانی که الگوی ارزش ها، شفافیت و مدیریت عالی باشد. رویترز می نویسد: فیفا به دنبال انتخاب بحث برانگیز روسیه و قطر برای میزبانی جام جهانی فوتبال در سال های 2018 و 2022 با بحران های متعددی روبه رو شد و بسیاری از اعضای کمیته اجرایی فیفا از سمت خود استعفا کردند.

   

20150106T134344Z_1_LYNXMPEB050HI_RTROPTP_3_SOCCERWORLD
20150106T134344Z_1_LYNXMPEB050HI_RTROPTP_3_SOCCERWORLD

   

علی بن حسین در این باره گفت: برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست فیفا از سوی برخی همکاران که کاسبه صبرشان از شیوه مدیریت سپ بلاتر در فیفا لبریز شده مورد حمایت قرار گرفته ام.

علی بن حسین درباره نامزدی خود در انتخابات ریاست فیفا گفته است:"زمان آن فرا رسیده که تمرکز خود از مسایل و مباحث اداری به سمت ورزش باز گردانیم. عنوان‌های خبری باید در مورد فوتبال باشد و نه فیفا."

علی بن حسین که از سال 1999 ریاست فدراسیون فوتبال اردن را بر عهده دارد گفته برای نامزدی ریاست فیفا از سوی همکاران ترغیب و تشویق شده است:" پیامی که من بارها و بارها شنیدم این بود زمان تغییر فرا رسیده. ورزش اول جهان نیازمند مجموعه‌ای با کلاس جهانی و فدراسیونی بین المللی که الگوی اخلاق، شفافیت و مدیریت درست است."

   

fifa+four
fifa+four

 

در کنار سپ بلاتر، لوئیس فیگو ستاره سابق تیم ملی پرتغال و تیم‌های بارسلونا و رئال مادرید، شاهزاده علی بن ال‌حسین نایب رئیس فعلی فیفا و میشل فان‌پراگ رئیس فدراسیون فوتبال هلند نیز دیده می شود. انتخابات فدراسیون بین‌المللی فوتبال فیفا در کنگره این نهاد در روز 29 مه 2015 در زوریخ برگزار خواهد شد.

: برای دریافت مشاوره درباره علی بن حسین کاندیداتوری ریاست فیفا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «علی بن حسین کاندیداتوری ریاست فیفا» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید