کد مطلب:  62626 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
علت ارسال پیام های زنجیره ای در فضای مجازی چیست؟

علت ارسال پیام های زنجیره ای در فضای مجازی چیست؟

شاید بار ها با پیام هایی با مضمون انتشار آن ها به امید دیدن معجزه مواجه شده باشید اما واقعا این پیام ها از کجا نشات می گیرند؟
زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از جوان آنلاین، تا به حال بار ها همانند خیلی از افراد جامعه با پیام هایی مواجه شده اید که در آن از شما درخواست می شود متنی را با دیگران به اشتراک بگذارید و ظرف مدت زمانی خاص با معجزه ای عجیب و غریب مواجه خواهید شد!

در دوره ای که فضای مجازی تاثیر بسیار زیادی بر زندگی ما گذاشته است، این پیام ها با شکل های مختلف و با به کارگیری  واژه ها و عبارت های مختلف و بعضا عجیب و غریب، با توسل به نام خداوند و پیامبر (ص) و سایر ائمه اطهار و با سو استفاده از آیات و روایات و بعضا جعل آن ها سعی دارند مخاطب را متقاعد کنند که اگر پیام را به ده نفر دیگر ارسال کند، پس از گذشت چند دقیقه یا چند ساعت معجزه ای در زندگی اش رخ خواهد داد.

ماجرای پیام های جعلی و دروغینی که چند سالی است در پلتفرم ها و شبکه های مختلف فضای مجازی و اینترنتی، در میان مخاطبان منتشر می شود، با گسترش روز افزون ارتباطات و توسعه اپلیکیشن های مختلف و پرکاربرد تلفن همراه و به واسطه این ابزارهای جدید به راحتی می توان چنین پیام هایی را در کوتاه ترین زمان ممکن و در هر جایی از کشور و حتی خارج از کشور و در بیشترین تعداد پیام ممکن نشر و منتشر کرد و شاید به این علت است که این پیام های دروغین بخش زیادی از اپلیکشن های موبایلی و شبکه های مختلف اجتماعی را در دست گرفته اند.

یک مورد از این پیام ها چنین می باشد:

عشقم پسرم:
 بخون موهای تنت سیخ میشه مردونه

بخون اما ناراحت نشو دوستان بخونید ببینم چشمی خشک میموونه..؟
یکی از نوکرا و ذاکرای ارباب میگفت: دو ماه پیش خواهرم کربلا بود تو صحن حضرت عباس ع بودیم مداح داشت روضه میخووند یه وقت دیدیم یه پیرمردی اومد از یقه اون مداح گرفت کشید پایبن گفت عباس دروغ میگه ...عباس دروغ میگه
مداح ارومش کرد گفت چی شده گفت من بعد 25 سال بچه دار شدم الان که 19 سالشه رفته تو کما با خودم گفتم درمون دردش عباسه
از اصفهان اومدم کربلا امروز زنگ زدن بهم گفتن بچت مرده...دروغ میگن که عباس حاجت میده
خواهرش میگفت مجلس بهم ریخت ..
فرداش تو صحن حضرت عباس بودیم دیدیم پیرمرده پا برهنه اومد ..با خودموون گفتیم الان مداح و میزنه دوباره..
دیدیم اومد جلو چهار پایه که مداح روش واساده بود دستشو گرفت گفت بیا بغل ضریح بخوون همه کسایی که دیروز بودنم باشن...میخوام بگم غلط کردم... (گریه میکردو میگفت)
میگه همه رفتیم مداح گفت حاجی چی شده ..
گفت خانوومم زنگ زد گفت چوون نمیذارن زنا تو غسال خونه برن التماس کردم گفتم 1 بار بچمو تو سرد خوونه ببینم...
میگه همین که کشو رو کشیدن بیروون دیدیم رو نایلوون بخار نشسته سریع اوردنش بهش شوک دادن بعد چند دقیقه به هوش اومد ..
پسرموون که اصلا تو قید و بند مذهب نبود تا نشست گفت بابای من کجاست؟
گفتم بابات کربلاست ...
گفت بهش زنگ بزن بگو زمانی که تو کما بودم 1 اقای قد بلندی اومد تو خوابم گفت ...پسرم بلند شو...
به بابات سلام برسوون بگو...
ابروی من یک بار تو سرزمین کربلا رفته بود..
چرا دوباره ابروی منو بردی...برو بهش بگو عباس دروغ نمیگه....‏باسلام این ازطرف حرم پخش شده. تاپيام رو ديدي 8باربگو (یاابوالفضل)وبراي8 نفربفرست همین الان خبر خوشی میشنوي.به (ابوالفضل)قسم ات میدم بفرست فقط امتحان كن خیلی عجیب

قشنگ ترین رویات درعرض چهار روز اتفاق مییفته اما اگه نفرستی چهار اتفاق بد برات میفته به چهار گروه بفرست بعداز 28 دقیقه کسی بهت زنگ میزنه که انتظارشو نداری
چون قسمم دادن به حضرت محمدتوام بفرست اگه زنگ نزد اینم شمارم زنگ بزن هر چی دلت می خواد بگو

***0916651

درحقیقت هدف اصلی از نشر این گونه پیام ها تضعیف پایه های دینی در میان افراد جامعه می باشد. دشمنان اسلام چگونه با توسل به ابزارهای نوین ارتباطی سعی در تضعیف باورهای دینی میان مسلمانان دارند و در این میان هم از روش های به ظاهر دینی و مذهبی استفاده می کنند و با ارسال پیام هایی با محوریت مقدسات دینی، سعی در تحریک مسلمانان در اشاعه و ترویج این پیام ها دارند و در این میان از ابزارهایی مانند قسم به جان پدر و مادر گرفته تا تهدید به رخداد اتفاق های بد در اثر منتشر نکردن پیام ها سعی دارند مخاطبان را به ترویج این پیام ها ترغیب کنند.

در این میان کسانی که با هدف دیدن معجزه، پیام را به چندین نفر دیگر ارسال می کنند و در پایان زمان مقرر می بینند که نه تنها معجزه ای رخ نداده بلکه حتی کوچکترین تغییری هم در روند زندگیشان به وقوع نپیوسته است و ممکن است باورهای دینی شان در این میان در خطر تزلزل قرار بگیرد.

بهترین راه مقابله با این پیام های جعلی عدم انتشار آن ها می باشد و مردم باید با هوشمندی از انتشار و ارسال این پیامک ها خودداری کنند تا به این ترتیب دشمنان نتوانند با توسل به نام بزرگواران دینی ما دست به گسترش باورهای خرافی و در نهایت سست کردن باورهای دینی بزنند.

 

: برای دریافت مشاوره درباره علت ارسال پیام های زنجیره ای در فضای مجازی چیست؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «علت ارسال پیام های زنجیره ای در فضای مجازی چیست؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید