کد مطلب:  60038 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
50 درصد دانشجویان خواهان آموزش حضوری هستند

50 درصد دانشجویان خواهان آموزش حضوری هستند

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم از برگزاری وبینار بازگشایی دانشگاه‌ها در پاندمی کرونا 1400 با حضور جمعی از متخصصان از رشته‌های مختلف خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، دکتر مجید صفاری نیا، مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم درباره وبینار بازگشایی دانشگاه‌ها در پاندمی کرونا 1400گفت: این وبینار با حضور جمعی از متخصصان از رشته‌های مختلف و به ویژه پزشکان در فرهنگستان علوم پزشکی برگزار شد.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده در این وبینار ادامه داد: در این وبینار در خصوص بازگشایی دانشگاه‌ها و تجربه‌های کشورهای دیگر در این خصوص بحث و بررسی شد، همچنین نتایج پژوهشی هم که توسط دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان و اداره مددکاری وزارت بهداشت با مشارکت 19 هزار دانشجو انجام گرفته بود، مطرح شد.

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم افزود: بر اساس نتایج این پژوهش از تعداد 19 هزار دانشجوی شرکت کننده، حدود 97 درصد اعلام کردند که در برابر کرونا رفتارهای پیشگیری را به طور کامل و نسبتاً کامل اجرا می‌کنند.

دکتر صفاری نیا ادامه داد: همچنین 50 درصد این دانشجویان اعلام کردند که علاقمند به بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها هستند و این علاقه مندی در رشته‌های فنی و مهندسی بیشتر و در رشته‌های علوم انسانی کم‌تر بود.

وی درباره اینکه آیا در خصوص غربالگری دانشجویان به ویژه دانشجویان خوابگاهی نیز مباحثی مطرح شد یا خیر، گفت: درباره غربالگری دانشجویان نیز صحبت شد، 25 درصد دانشجویان علاقمند هستند در شرایط کرونا در خوابگاه‌ها حضور داشته باشند و برخی دیگر نیز رعایت پروتکل‌های بهداشتی را سخت می‌دانستند. بخصوص از شرایط قرنطینه ورودی ناراضی بودند.

وی یاد آور شد: نباید در بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس تعجیل کنیم، چون این بیماری ناشناخته بوده و ممکن است شکل عوض کرده و جهش‌های مختلفی داشته باشد. و ممکن است از گونه‌ای به گونه‌ای دیگر تبدیل شود و ما باید نهایت ملاحظه کاری را داشته باشیم و با یک ملاحظه علمی به سمت بازگشایی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی حرکت کنیم.

: برای دریافت مشاوره درباره 50 درصد دانشجویان خواهان آموزش حضوری هستند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «50 درصد دانشجویان خواهان آموزش حضوری هستند» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید