کد مطلب:  63649 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
عفونت زایی و شدت بیشتر سویه XE تایید شد

عفونت زایی و شدت بیشتر سویه XE تایید شد

بر اساس اعلام یک متخصص بیماری های عفونی واریانت جدید XE که برای اولین بار در انگلستان شناسایی شده است عفونت‌زایی بالایی دارد ولی شدت علایم آن پایین است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، امیرحسین مقتدرمژدهی، متخصص بیماری‌های عفونی در رابطه با سویه جدید ویروس کرونا که برای نخستین بار در انگلستان شناسایی شده است و اخیرا در بین کودکان شایع شده است، اظهار کرد: فعلا مشخص نیست ویروسی که کودکان را دچار اسهال و استفراغ می‌کند، کروناست یا خیر ولی تست کرونای چندین مبتلا منفی شده و جای نگرانی نیست.

این متخصص بیماری های عفونی با تاکید بر اینکه در حال حاضر اوضاع کرونا تحت کنترل بوده و جای نگرانی نیست افزود: XE واریانت جدید از بیماری کرونا بوده که عفونت‌زایی بالایی دارد ولی شدت علایم پایین است.

مقتدرمژدهی در خصوص علائم و نشانه های جدید ابتلا به ویروس کرونا خاطر نشان کرد: در حال حاضر ویروس کرونا سیستم فوقانی را درگیر می‌کند که گلودرد، خارش گلو، سردرد و استفراغ از جمله علائم‌ آن است.

در پایان مقتدرمژدهی، متخصص بیماری‌های عفونی تاکید کرد: اگر اعضای خانواده به نوبت دچار بیماری کرونا شوند، بدین معنی است که ویروس کرونا همچنان در حال گردش است.

: برای دریافت مشاوره درباره عفونت زایی و شدت بیشتر سویه XE تایید شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «عفونت زایی و شدت بیشتر سویه XE تایید شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید