کد مطلب:  65192 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جنجال ازدواج دختران مجرد بالای 30 سال/ حمله به بانکی پور/ من عذرخواهی نمیکنم!

جنجال ازدواج دختران مجرد بالای 30 سال/ حمله به بانکی پور/ من عذرخواهی نمیکنم!

ماجرای ایده امیرحسین بانکی پور، رئیس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت درباره ازدواج بین المللی با انتقادهایی مواجه شد و نمایندگان مجلس خواستار عذرخواهی او شدند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی، ماجرای ازدواج دختران مجرد بالای 30 سال با اتباع خارجی علاقه مند به ایران که توسط امیرحسین بانکی پور در همایش ایران جوان مطرح شد، با انتقادی از نمایندگان مجلس روبرو گردید تا آنجایی که برخی از بهارستان نشین ها طالب عذرخواهی او از بانوان ایرانی شدند؛ اما بانکی پور عذرخواهی نکرد!

اعتراضات به ازدواج دختران مجرد بالای 30 سال در ابتدا توسط نمایندگان زن مجلس آغاز گردید. آنها بصورت دسته جمعی روبروی صندلی بانکی پور، نماینده اصفهان جمع شدند و انتقادات خود را بیان کردند.

به احتمال زیاد، همین انتقاد نمایندگان زن باعث افزایش حساسیت نمایندگان مرد هم شد و آنها هم سوالات خود را از بانکی پور پرسیدند و تعدادی هم با صدای رسا و بلند او را مورد عتاب قرار دادند.

محمودوند، عضو کمیسیون امنیت ملی خطاب به بانکی پور اعلام کرد: «آیا واقعا چنین حرفی زده‌ای؟ اصلا ... که چنین چیزی گفتی؟!»

کمال علیپور، نماینده قایمشهر نیز با حالتی سوال برانگیز و متحیر به بانکی پور گفت: «آیا واقعا راه حل را چنین چیزی می دانی؟»

با ورود اعضای هیات رئیسه مجلس، جو مجلس آرام شد اما پایان واکنش ها نبود! معین الدین سعیدی، نماینده چابهار بصورت تذکر اعلام کرد: «چرا این مسائل را مطرح می‌کنید؟ کسی که یک جو غیرت دینی دارد مگر می‌شود بگوید که بانوان این سرزمین بروند با اتباع دیگر ازدواج کنند؟ کاش این را اصلاح می‌کردید و کاش در مقابل ملت بزرگ ایران عذرخواهی می کردید؟ ما چرا باید برای بانوان ایرانی تصمیم بگیریم؟ خواهش می کنم برادر عزیزم از پیشگاه ملت ایران عذرخواهی کند.»

غنی نظری، نماینده خلخال گفت: «اینکه برخی از دوستان درباره ازدواج دختران ایرانی با اتباع بیگانه به بهانه توسعه روابط فرهنگی صحبت کردند، کاملا غلط است. انتظار داریم رئیس مجلس فرصت دهد تا این نماینده از ساحت مقدس خواهران و مادران ایرانی عذرخواهی کند.»

فاطمه قاسم پور، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس تاکید کرد: «نباید جامعه را با یک سری اظهارنظرهای نادرست ملتهب کرد، این کار در شان مجلس نیست! از این تریبون به تمام بانوان غیور سرزمین خود اعلام میکنم که حفظ شان و منزلت آنها بر ما واجب است و در این مسیر گام بر می داریم.»

  • اما جواب بانکی پور!

اما، با همه این تذکرها و انتقادها، بانکی پور به استناد ماده 75 آیین نامه طی تذکری، توپ را در زمین رسانه ها انداخت و اعلام کرد: «همه ما مجلسی ها می دانیم رسانه های معاند سخنان به خصوص سخنان نمایندگان را تقطیع می کنند و به تخریب مجلس می پردازند. از نمایندگان مجلس که خودشان زمانی قربانی تقطیع شده اند، انتظار دارم هر وقت در پیامکی اظهارنظری را می خوانند ابتدا صحبتهای کامل طرف مقابل را شنیده و بعد قضاوت کنند.»

  • آخرش هم عذرخواهی نکرد!

سپس بانکی پور اظهار کرد صحبت های من در یک محیط آکادمیک و علمی بوده و مربوط به حوزه نظری و صاحب نظران است، گفتم آمارهای غلط جامعه باید اصلاح شوند.

بانکی پور باز هم حرف های قبلی خود را تکرار کرد و گفت: «توجه به این شرایط توصیه ای درباره ازدواج همسالان کردم و گفتم که روانشناسان تایید می کنند، سن عقلی و ظاهری در ازدواج ملاک است و نه سن شناسنامه ای؛ اگر بخواهیم طبق فرهنگ غلطمان دختران با پسرانی ازدواج کنند که سنشان بیشتر از آنها است، ضربه به دختران وارد می شود در آن جلسه تاکیدم به ازدواج همسالان بود.»

وی در ادامه افوزد: «بحث دیگر که در آن محیط علمی صحبت کردم این بود که مراجعاتی داشتیم از خانم هایی که با برخی از اندیشمندان خارج از کشور ازدواج کرده بودند اما شناسنامه ایرانی به فرزندانشان داده نشده با اینکه مجلس از سالها پیش قانونی در این باره تصویب کرده بود. در آن جا تاکید شد که مشکل قانونی نداریم و نباید مانع شویم. وقتی اندیشمندانی داریم که از نظر اخلاقی و اعتقادی با فرهنگ ما جور هستند و به انقلاب ما علاقه مند هستند و با یک بانوی ایرانی ازدواج کردند ما نباید شرایط را برای آنها  سخت کنیم.»

اما بانکی پور عذرخواهی نکرد! و یکی از همین نمایندگان با فریاد به بانکی پور گفت: «آخرش هم عذرخواهی نکردی!!!»

: برای دریافت مشاوره درباره جنجال ازدواج دختران مجرد بالای 30 سال/ حمله به بانکی پور/ من عذرخواهی نمیکنم! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جنجال ازدواج دختران مجرد بالای 30 سال/ حمله به بانکی پور/ من عذرخواهی نمیکنم!» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید