کد مطلب:  59791 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دکتر زالی: سویه لامبدا در کشور مشاهده نشده است

دکتر زالی: سویه لامبدا در کشور مشاهده نشده است

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از عدم کشف سویه جدید لامبدا در کشور خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی ضمن اعلام این خبر گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ گونه شواهد آزمایشگاهی، بالینی و بیمارستانی از کشف سویه لامبدا ویروس کرونا در تهران و سایر استانهای کشور گزارش نشده است.

وی با اشاره به شناسایی سویه لامبدا در بیش از 40 کشور جهان تاکید کرد: گرچه این ویروس به مرزهای اطراف کشور ما نیز سرایت کرده است اما خوشبختانه تاکنون نه در بررسی های بالینی و نه بررسی های آزمایشگاهی شواهدی دال بر وجود این ویروس جهش یافته در کشورمان مشاهده نشده است.

دکتر زالی با توجه به این که انتشار از طریق مرزها صورت می گیرد تاکید کرد: کنترل مرزها و ترددها مهمترین موضوع در پیشگیری از ورود این سویه جدید است. بنابراین اعمال محدودیت های جدی تر در مرزهای کشور و به خصوص انجام قرنطینه های هوشمند در مبادی ورودی مرزهای زمینی و هوایی بسیار اهمیت دارد.

وی خاطرنشان کرد که در ستاد ملی کرونا نیز این هفته موضوع کنترل مرزها مورد تاکید آیت الله ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور قرار گرفت و مقرر شد که اقدامات حفاظتی بیشتری در مرزهای هوایی و زمینی اعمال شود.

دکتر زالی ضمن آرزوی سلامتی و شفای عاجل برای تمامی بیماران مبتلا به کرونا ابراز امیدواری کرد که با اعمال محدودیت های بیشتر و فراهم سازی قرنطینه ها در مبادی ورودی کشور بتوانیم با ورود این سویه جدید مقابله کنیم و هموطنان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و محدودیت ها به کاهش شیوع بیماری کمک کنند.

: برای دریافت مشاوره درباره دکتر زالی: سویه لامبدا در کشور مشاهده نشده است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «دکتر زالی: سویه لامبدا در کشور مشاهده نشده است» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید