کد مطلب:  66835 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
عدم تغییر رویه ساخت بازی استودیو SNK پیرو تصاحب مالک عربی

عدم تغییر رویه ساخت بازی استودیو SNK پیرو تصاحب مالک عربی

سرپرست SNK با صراحت اعلام کرد که تصاحب این کمپانی توسط عربستان سعودی، تاثیری بر بازی‌های ساخته شده آنها نخواهد داشت.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، یکی از توسعه دهندگان ارشد SNK اعلام کرده است که ساخت بازی‌های این استودیو هیچ دخلی به مالک سعودی آنها نخواهد داشت.

یکی از توسعه دهندگان ارشد SNK، به نگرانی برخی از طرفداران در خصوص فروش اکثریت این شرکت به صندوق سرمایه گذاری عربستان سعودی واکنش نشان داد و اعلام کرد که این موضوع، هیچ تاثیری بر محتوایی که در بازی‌های این شرکت قرار داده می‌شود نخواهد داشت.

این تصاحب در پی اقدام صندوق سرمایه گذاری عربستان در طی چند سال اخیر است که سهام بسیاری از شرکت‌های معتبر صنعت گیم را خریداری کرده است. برخی دیگر از سرمایه گذاری‌های محمد بن سلمان، خرید 5.01 درصد از سهام شرکت نینتندو، 5 درصد از سهام کپکام و نکسون و سرمایه گذاری میلیاردی بر روی اکتیویژن بلیزارد، الکترونیک آرتز، امبریسر و تیک تو می‌باشد.

این در حالی است که شرکت SNK نسبت به سایر استودیو‌ها و شرکت‌های سرمایه گذاری شده، وضعیت متفاوت‌تری دارد؛ زیرا این استودیو اکثریت سهام خود را که مقدار آن 96 درصد می‌باشد، به صندوق سرمایه گذاری عربستان واگذار کرده است و بسیاری از IPهای معروف این شرکت نظیر Fatal Fury، Metal Slug و King of Fighters تحت مالکیت عربستان قرار گرفته است.

واگذاری 96 درصد از سهام شرکت SNK باعث شده است که صدای بسیاری از طرفدارانی که علاقه‌ای به تصاحب شدن شرکت‌های بازی‌سازی توسط دولت‌ها ندارند، در بیاید. در حال حاضر بسیاری از طرفداران بازی‌های ساخته شده توسط SNK، از محتوایی که قرار است درون بازی‌های این استودیو وجود داشته باشد نگران هستند و علاقه‌ای به ایجاد محدودیت در خصوص نشان دادن کاراکتر‌های زن و دیگر مسائل ندارند.

مقامات کشور سعودی گفته‌اند که این سرمایه گذاری‌های انجام شده به مدرن سازی پادشاهی کمک می‌کند؛ اما این سرمایه گذاری‌ها به واسطه نقض شدید حقوق بشر در این کشور، با پیامد‌های منفی همراه بوده است.

 

 

: برای دریافت مشاوره درباره عدم تغییر رویه ساخت بازی استودیو SNK پیرو تصاحب مالک عربی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «عدم تغییر رویه ساخت بازی استودیو SNK پیرو تصاحب مالک عربی» در کادر زیر بنویسید :

5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید