کد مطلب:  63754 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
هیچ مالکی حق دریافت حکم تخلیه واحد مسکونی را ندارد

هیچ مالکی حق دریافت حکم تخلیه واحد مسکونی را ندارد

بر اساس اعلام رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشوری هیچ مالکی حق دریافت حکم تخلیه واحد مسکونی را برای مستاجران ندارد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی قلی خسروی،رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشوری در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به مصوبات مجلس شورای اسلامی در خصوص بازار اجاره امسال اعلام کرد: مصوبات مجلس در رابطه با بازار اجاره امسال هم ادامه دارد، بنابراین هیچ مالکی حق دریافت حکم تخلیه واحد مسکونی را برای مستاجران ندارد.

خسروی در ادامه افزود: بازار اجاره آرام است و من تمامی شایعات در خصوص افزایش چشمگیر نرخ اجاره را رد می‌کنم، چراکه هنوز مصوبات ستاد ملی مقابله باکرونا در خصوص بازار اجاره در کشور اجرا می شود و هیچ مالکی حق ندارد، اجاره را بیش از نرخ مصوب افزایش دهد و یا حکم تخلیه برای مستاجر دریافت کند.

بر اساس گفته های رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشوری، پرداخت ودیعه های مسکن و افزایش میزان تسهیلات در سال 1401 می تواند سبب  ایجاد جو آرام تر در بازار اجاره مسکن شود.

لازم به ذکر است معمولا فصل جا به جایی مستاجران، از خرداد ماه هر سال آغاز می‌شود و طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا هیچ مالکی حق  ندارد، حکم تخلیه برای مستاجر خود دریافت کند مگر آنکه بخواهد واحد مسکونی را برای سکونت خود و یا فرزندانش تخلیه کند.

در پایان در نظر داشته باشید که بر اساس گزارش های منتشر شده از بازار اجاره در یک ماه گذشته با افزایش 30 تا 40 درصدی مواجه شده  و افزایش قیمت آن به صورت کاملا نامحسوس و آرام در حال رخ دادن است که سبب گلایه بخش زیادی از اجاره نشینان در شهر های بزرگ شده است.

: برای دریافت مشاوره درباره هیچ مالکی حق دریافت حکم تخلیه واحد مسکونی را ندارد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «هیچ مالکی حق دریافت حکم تخلیه واحد مسکونی را ندارد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید