کد مطلب:  63988 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
با زدن دو گل مقابل منچسترسیتی: بن زما، لواندوفسکی را جا گذاشت

با زدن دو گل مقابل منچسترسیتی: بن زما، لواندوفسکی را جا گذاشت

با دو گلی که کریم بن زما مقابل منچسترسیتی به ثمر رساند، تعداد گلهای خود در لیگ قهرمانان امسال را به عدد 14 رساند؛ یکی بیشتر از روبرت لواندوفسکی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مهدی زارعی- با آمار حیرت انگیزی که کریم بن زما در بازیهای اخیر از خود برجای نهاده است، با 14 گل بالاتر از مهاجم لهستانی بایرن قرار گرفته است و لوا با وجود ثبت 13 گل، بهترین گلزن این فصل لیگ قهرمانان نخواهد شد!

از طرف دیگر بن زما حالا به 85 گل در لیگ قهرمانان اروپا رسیده است؛ یکی کمتر از لوای 86 گله و در آستانه گذر او برای رسیدن به جایگاه سوم بهترین گلزنان تاریخ این رقابتها.

بن زما 12 گل خود را در لیون و 73 گل را برای رئال مادرید به ثمر رسانده است. آن هم با شرایطی کاملا خاص.

*****

چند هفته قبل مسابقه دو تیم رئال و چلسی در حالی آغاز شد که در شهر لندن، حدود یک ربع قبل از شروع مسابقه، زمان اذان مغرب شده بود و به این ترتیب کریم بن زما تنها 13 دقیقه مانده به شروع مسابقه، افطار کرد و آن گاه آماده مسابقه شد. بن زما ماه رمضان رویایی خود را در بازیهای بعدی نیز ادامه داد. از جمله بازی دیشب مقابل منچستر سیتی و دو گلی که موجب پیشی گرفتن او از روبرت لواندوفسکی شد.

****

اما در سالهای اخیر یک مساله دیگر نیز در مورد این مهاجم مورد توجه قرار گرفته است. نزدیک به سه سال است که طرفداران رئال مادرید و تمام کسانی که بازیهای بن زما را می بینند، دست چپ او را مشاهده می کنند که باندپیچی شده و او در این شرایط برای رئال مادرید بازی می کند. از سه سال قبل بود که انگشت کوچک او دچار مصدومیت شد و از آنجایی که عمل کردن انگشت او سبب می شود که مدتی از مسابقات دور باشد، او ترجیح می دهد با دست باندپیچی شده در تمام مسابقات حضور داشته باشد و برای رئال مادرید گلزنی کند.

***

کریم بن زما 34 سال قبل در شهر لیون فرانسه به دنیا آمد. اما پدربزرگ و پدرش اهل روستای تیقزیرت در شمال الجزایر بودند و بعدها پدر کریم راهی کشور فرانسه شد. کریم هشت خواهر و برادر داشت و از هشت سالگی فوتبال را شروع کرد. در دوران کودکی بازیهای رونالدو( بازیکن برزیلی) توجه او را به خود جلب کرد و کریم تلاش زیادی می کرد تا از تمام حرکات رونالدو تقلید کند. به این ترتیب ستاره برزیلی الگوی کودکی شد که قرار بود سالها در فوتبال بدرخشد. در آن زمان، دوستانش او را « کوکو» لقب داده بودند.

****

بن زما هنوز ده ساله نشده بود که در مسابقه کودکان کمتر از ده سال، دو گل به بزرگ ترین باشگاه شهر( باشگاه لیون) زد. مسوولان لیون که متوجه آینده درخشان این کودک شدند، تلاش زیادی کردند تا او را به خدمت بگیرند و سرانجام با پدر کریم صحبت کردند و رضایت او را به دست آوردند. کریم هشت سال در تیم های نونهالان، نوجوانان و جوانان لیون بازی کرد و سرانجام از 17 سالگی وارد تیم دوم بزرگسالان لیون شد. او به قدری خوب کار کرد که همزمان، عضو تیم اصلی لیون هم شد و در طول 5 سال بازی در این تیم، 66 گل زد و به تیمش کمک کرد تا چهار با قهرمان فرانسه شود. پس از آن بود که رئال مادرید به سراغ او آمد...

***

بن زما در رئال هم تا امروز 3 بار قهرمان لیگ اسپانیا و 4 بار قهرمان اروپا شده است. او برای رئال مادرید 85 گل در لیگ قهرمانان اروپا و برای تیم ملی فرانسه هم 36 گل زده است تا بهترین گلزن فرانسوی در تمامی تاریخ این کشور لقب بگیرد.

: برای دریافت مشاوره درباره با زدن دو گل مقابل منچسترسیتی: بن زما، لواندوفسکی را جا گذاشت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «با زدن دو گل مقابل منچسترسیتی: بن زما، لواندوفسکی را جا گذاشت» در کادر زیر بنویسید :

2 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید