مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  35167 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی عباس جعفری دولت‌آبادی

بیوگرافی عباس جعفری دولت‌آبادی

عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران بود که تصویری از وی در حال مسافرکشی در فروردین 1402 حاشیه‌ساز شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نام و نام خانوادگی عباس جعفری دولت‌آبادی
تاریخ تولد 1336
محل تولد دولت‌آباد برخوار، اصفهان
ملیت ایرانی
سمت سابق دادستان تهران
سمت فعلی مسافرکشی

 

عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران بود. تصویری از وی در فروردین 1402 در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در حال مسافرکشی است و این تصویر وایرال شد. در ادامه با آسمونی باشید و بیوگرافی عباس جعفری دولت‌آبادی را ببینید.

عباس جعفری دولت‌آبادی

درباره عباس جعفری دولت‌آبادی

عباس جعفری دولت‌آبادی متولد سال 1336 در دولت‌آباد اصفهان می‌باشد. او دادستان عمومی و انقلاب تهران بود. دولت‌آبادی قبل از این هم سمت‌هایی همچون ریاست دادگستری کل استان خوزستان و همچنین سرپرست مجتمع قضایی خانواده را بر عهده داشت. او در 8 شهریور 1388 از سوی صادق لاریجانی رئیس سابق قوه قصائیه به جای سعید مرتضوی به سمت دادستان تهران منصوب گردیده بود.

عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان سابق تهران

تحریم عباس جعفری دولت‌آبادی از سوی اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا در تاریخ 23 فروردین 1390 (13 آوریل 2011)، 32 مقام ایرانی از جمله عباس جعفری دولت‌آبادی را به دلیل نقشی که در نقض گسترده و شدید حقوق شهروندان ایرانی داشته‌اند، از ورود به کشورهای این اتحادیه محروم کرد. کلیه دارایی‌های این مقامات نیز در اروپا توقیف شد.

دولت آبادی

موارد نقض حقوق بشر

براساس بیانیه اتحادیه اروپا، عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، شمار زیادی از معترضان را از جمله کسانی که در مراسم عاشورای 1388 شرکت داشتند، به دادگاه فراخوانده است. عباس جعفری دولت‌آبادی دستور تعطیلی دفتر مهدی کروبی در سپتامبر 2009 (شهریور 1388)، دستگیری تعداد زیادی از سیاستمداران اصلاح طلب و ممنوعیت فعالیت دو حزب اصلاح طلب را صادر کرده‌است. دفتر او تعدادی از معترضان را به محاربه که می‌تواند حکم اعدام در پی داشته باشد، متهم کرد و در بازداشت اصلاح طلبان، فعالان حقوق بشر و روزنامه‌نگاران نقش داشت.

پایان کار به عنوان دادستان تهران

عباس جعفری دولت آبادی در تاریخ 9 اردیبهشت ماه 1398 توسط سید ابراهیم رییسی از این سمت برکنار شد و به جای او علی القاصی مهر رئیس کل دادگستری استان فارس به این سمت منصوب شد.

مسافرکشی عباس جعفری دولت آبادی

مسافرکشی عباس جعفری دولت‌آبادی

فروردین ماه 1402 تصویری از عباس جعفری دولت‌آبادی توسط فردی منتشر و پخش شد که نشان می‌دهد وی در حال مسافرکشی است. اینکه یک دادستان سابق به شغل مسافرکشی مشغول باشد کاربران را متعجب ساخت.

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی عباس جعفری دولت‌آبادی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی عباس جعفری دولت‌آبادی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید