کد مطلب: 27007 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طواف چشمه آب دور حرم حضرت عباس (ع)

طواف چشمه آب دور حرم حضرت عباس (ع)

شاید بدانید که در گرداگرد حرم حضرت ابوالفضل (ع) چشمه ای خروشان است که بیش از صد ها سال است که در آنجا می جوشد...
زمان مطالعه: 2 دقیقه


شاید بدانید که در گرداگرد حرم حضرت ابوالفضل (ع) چشمه ای خروشان است که بیش از صد ها سال است که در آنجا می جوشد بدون اینکه فاسد شود. آسمونی در این بخش در مورد چشمه آب دور حرم حضرت عباس (ع) صحبت می کند و همچنین تصاویری از چشمه آب دور حرم حضرت عباس (ع) را برای شما عزیزان تهیه کرده است که دعوت می کنیم تا پایان همراهمان باشید.

چشمه آب دور حرم حضرت عباس (ع)

چشمه آب زلالی صدها سال است گرداگرد قبر اصلی حضرت ابوالفضل العباس علیه‌السلام در زیر حرم مطهرش در کربلا طواف می‌کند و این است اجر تشنه‌ماندن او بر لب فرات به احترام تشنگی برادر.همان آبی که بر فرزندان پیامبر در ظهر عاشورای 14 قرن پیش بستند، امروز در حرم قمر بنی هاشم علیه‌السلام، به طرز معجره آسایی نابینا را بینا می‌کند، بیمار سرطانی را شفا می‌دهد و از 50 سال قبل تاکنون این آب در یک سطح ثابت مانده و هر چه از آن استفاده می‌شود نه کم و نه زیاد می‌شود.

شیخ عباس نزدیک به چهل سال خادم حرم حضرت عباس علیه السلام است، در مورد جریان آب دور قبر علمدار کربلا گفت: قبلا دو چشمه در سرداب مطهر وجود داشت که از 400 سال قبل که آب لوله کشی نبود این آب مرتب می‌جوشیده و از یک طرف وارد و از طرف دیگر خارج می‌شد که مزه و طعم آن آب از بهترین آب معدنی امروز هم بهتر بود و آن سرداب پله داشت. مردم می‌آمدند و از آن آب به عنوان تبرک استفاده می‌کردند و آب در تابستان خنک و در زمستان گرم بود. از 50 سال قبل تاکنون این آب در یک سطح ثابت مانده و هر چه از آن استفاده می‌شود نه کم و نه زیاد می‌شود.وی ادامه می دهد: شما به خوبی می‌دانید اگر آب به مدت 10 روز در یک جا بماند گندیده می‌شود، اما این آب با وجود اینکه درب ورودی آن بسته شده مانند گلاب می‌ماند و در اطراف قبر مطهر حضرت قمربنی هاشم علیه السلام حلقه زده و همچنان بسیار تازه و معطر مانده است.

شیخ عباس ادامه داد: این آب به ارتفاع یک متر بالاتر از قبر قرار دارد، اما هرگز وارد مرقد مطهر نشده و من این‌ها را به چشم خود دیده ام و بارها شاهد بوده ام چقدر افراد کور وارد حرم شده و چند قطره از این آب در چشمان آنها ریخته شده و بینا شده اند و یا افرادی دارای امراض پوستی و سرطانی با استفاده از این آب شفا پیدا کرده اند.وی می گوید: مگر آب دریای رحمت آقا تمام می‌شود. هم اکنون در بخش درب صاحب الزمان مرقد مطهر ابوالفضل علیه السلام پنجره کوچکی قرار دارد که وصل به سرداب حرم است و اگر نگاه کنید از آن مرتب بوی گلاب می‌آید و این همان آبی است که متأسفانه خادمان کنونی در ورودی آن را و راه رسیدگی به سرداب را به روی زوار بسته اند.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «طواف چشمه آب دور حرم حضرت عباس (ع)»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 5 = ?