کد مطلب:  59495 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اینستاگرام فیلتر نمی شود؛ جزئیات بیشتر لایحه صیانت از حقوق کاربران

اینستاگرام فیلتر نمی شود؛ جزئیات بیشتر لایحه صیانت از حقوق کاربران

عضو تیم طراح طرح صیانت از حقوق کاربران و از کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس گفت:ممنوعیت تجسس و ممنوعیت تفتیش عقاید و ممنوعیت شنود از جمله مواردی است که ما در این
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از خبرگزاری دانشجو صادق ستاری فرد کارشناس مرکز پژوهش‌های مجلس و عضو تیم طراح طرح صیانت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی در گفت و گو با این خبرگزاری جزئیات بیشتری از این طرح را عنوان کرد.

در شغل و کسب و کار مردم اخلال ایجاد نخواهد شد

او در ادامه گفت: اگر کسی درحال کارکردن در جایی است و در واقع یک حقوقی برای او پیش بینی شد شما نباید به نحوی مصوبه گذاری کنید که حقوق آن‌ها زیرپا گذاشته شود. کمیسیون نباید مصوبه‌ای بگذارد که در شغل و کسب و کار مردم اخلال ایجاد شود. همه این‌ها از جمله صلاحیت‌هایی است که ما برای این کمیسیون پیش بینی کردیم؛ که این کمیسیون انحصاری عمل نکند؛ و بعدا باعث ایجاد یک چالش نشود.

تفتیش عقاید، تجسس و شنود طبق این طرح ممنوع است

وی افزود: در این طرح، افشای داده‌های مردم جرم است. هرمسئول و هر مقام مسئولی در هر سطحی اگر به داده مردم دسترسی دارد و در اختیار فرد یا دستگاه دیگری قراردهد، مجرم است. ممنوعیت تجسس و ممنوعیت تفتیش عقاید و ممنوعیت شنود از جمله مواردی است که ما در این طرح به آن توجه کردیم و این‌ها مواردی است که جز قوت‌های طرح است و باید دیده شود.

اینستاگرام فیلتر نمی‌شود

او درباره احتمال فیلتر اینستاگرام چنین گفت: در حوزه کسب و کار ما صراحتا در همین طرح پیش‌بینی کردیم که اگر خدمت یا پلتفرمی اثر گذار است و وارد زندگی و معیشت مردم شده است هیچ‌کس حق ندارد آن را فیلتر کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اما نکته‌ای که در اینجا مطرح است این است که اگر روزی اینستاگرام تصمیم گرفت که دیگر به ایرانی‌ها خدمات ندهد، هزاران فردی که در این بستر درحال کسب درآمد هستند تکلیف‌شان چه می‌شود؟

: برای دریافت مشاوره درباره اینستاگرام فیلتر نمی شود؛ جزئیات بیشتر لایحه صیانت از حقوق کاربران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اینستاگرام فیلتر نمی شود؛ جزئیات بیشتر لایحه صیانت از حقوق کاربران» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید