کد مطلب: 61722 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
طرح جدید دولت؛ فروش نان با کارت

طرح جدید دولت؛ فروش نان با کارت

دولت در نظر دارد تا از طریق کارتی کردن خرید و فروش نان، یارانه این کالای اساسی را به صورت مستقیم به نانوا ها بپردازد و قیمت نان ثابت خواهد ماند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از عصر ایران،مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه روز گذشته و در حاشیه نشست کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1401 کل کشور در جمع خبرنگاران گفت: نمایندگان در این نشست سوالات خود را در ابعاد مختلف از جهت منابع مورد نیاز برای تامین مایحتاج مردم، نحوه توزیع و چگونگی پرداخت یارانه، حمایت از مردم در بحث کالاهای اساسی و دارو بعد از حذف ارز ترجیحی مطرح کردند.

وی در ادامه بیان کرد: تلاش شد، از طریق دستگاه‌های مختلف پاسخ نمایندگان ارائه شود، برگزاری این جلسات برای اقناع نمایندگان به منظور حذف ارز ترجیحی لازم است و قرار شد، کارگروهی از کمیسیون تلفیق بودجه برای بررسی ابعاد گسترده این طرح تشکیل شود تا با کمک دستگاه‌های مختلف و سازمان برنامه و بودجه به سوالات نمایندگان به شکل دقیق تر و جزئی تر در جلساتی مجزا از کمیسیون تلفیق بودجه پاسخ داده شود و در نهایت جمع بندی آن در تلفیق ارائه شود تا نمایندگان در جریان قرار بگیرند.

وی در ادامه در مورد طرح جدید دولت جهت ساماندهی قیمت نان بر اساس حذف ارز 4200 تومانی ادامه داد: پرداخت یارانه نان از طریق کارت به نانوا داده می شود و افراد نان را به همان قیمت قبل خریداری می‌کنند که بانک مرکزی و وزارت اقتصاد هنوز در حال و آماده سازی زیرساخت آن هستند تا به نحو اثرگذار انجام شود. فعلا بحث ارز نهاده ها مطرح است و موضوع گندم و دارو برای مرحله دوم قرار داده شده است.

میرکاظمی در پایان خاطر نشان کرد: دو نرخی بودن ارز و فاصله بین 4200 و تا حدود 27 هزار تومان عدد قابل توجهی است که موجب گستردگی فساد در این حوزه شده و باید قطع شود، البته در حال حاضر مذاکرات میان مجلس و دولت برای رسیدن به تفاهم در حال انجام است.

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «طرح جدید دولت؛ فروش نان با کارت»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 5 = ?