چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399
بروزرسانی در 3 هفته پیش
کد مطلب: 2815 درج نظر
طرح ترافیک تهران برای سال 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در این بخش از آسمونی، ایام، محدوده و ساعات شروع و پایان طرح ترافیک جدید سال 1400 را مشاهده می کنید.

با گسترش شهر‌ها و و سایل نقلیه عمومی، مدیران شهری به این نتیجه رسیدند که میزان رشد راه‌های شهری به نسبت اتومبیل‌ها به گونه ای نیست که از ترافیک پرتراکم جلوگیری کند از این روی به مرور موضوع محدوده طرح ترافیک در شهر‌ها شکل گرفت. به دنبال این تصمیم، شورای عالی ترافیک، حق عبور و تردد را در ساعات خاصی از روز برای خودرو های خاصی ممنوع کرد و این طرح را به عنوان طرح زوج و فرد معرفی کرد.

طرح ترافیک سال 1400

طرح ترافیک این قانون را مطرح می کند که حرکت کلیه خودروها، (به جز وسایل نقلیه عمومی، امدادی، نظامی، انتظامی)، در هسته مرکزی شهر ممنوع میباشد. براساس این قانون، تنها خودروهایی میتوانند در این نواحی تردد نمایند که دارای مجوز ورود به طرح ترافیک باشند. در نامه شورای عالی ترافیک به پلیس راهور تاکید شده مصوبات شورای عالی ترافیک شهرهای کشور پس از تصویب وزیر کشور برای تمام وزارتخانه‌ها، موسسات، سازمان‌های دولتی، نهادها و موسسات عمومی و خصوصی لازم‌ الاجراست.

ساعت طرح ترافیک 1400

طرح ترافیک از ساعت 08:30 تا 16 برقرار است. این طرح از ساعت 8:30 صبح شروع می‌شود و تا ساعت 16 ادامه دارد و از ساعت 14:30 بعد از ظهر نیز خروج به سمت سایر قسمت‌های شهر از این محدوده‌ ها آزاد است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران: با هماهنگی شورای عالی ترافیک از شنبه 19 تیر 1400 ساعت اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا تغییر می کند. آغاز اجرای طرح ترافیک از شنبه 8:30 صبح است و از ساعت 13 خروج خودرو ها از طرح رایگان و آزاد خواهد بود. 

ظرفیت طرح ترافیک امسال 103 هزار وسیله نقلیه است که از این 103 هزار خودرو، 63 هزار وسیله نقلیه به صورت سهمیه سالیانه است و به جانبازان، بیماران خاص، خبرنگاران، ادارات و ارگان‌های مربوطه داده می‌شود. مردم می‌توانند برای رزروز طرح از طریق سامانه اقدام کنند و تا ساعت 6 صبح روز بعد می‌توانند آن را لغو کنند.

در روزهای زوج (شنبه، دوشنبه، چهارشنبه) فقط خودروهای دارای پلاک زوج (اولین رقم از سمت راست) و در روزهای فرد (یکشنبه، سه شنبه، پنجشنبه) فقط خودروهای با پلاک فرد حق ورود به محدوده ی این طرح را دارند.

محدوده طرح ترافیک 1400

محدوده طرح ترافیک 1400 تهران

محدوده طرح ترافیک 1400 از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان‌های شریعتی و 17 شهریور است. همچنین، طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی (ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه نواب و چمران محدود می‌ شود.

سامانه تهران من برای رفاه رانندگان تعبیه شد!

سامانه تهران من برای طرح ترافیک

تهران من به منظور اطلاع رسانی به رانندگان ساکن تهران و انجام تعدادی از امور مربوط به طرح ترافیک آماده به خدمت میباشد. افراد برای ورود به طرح و پرداخت عوارض دیگر احتیاجی به مراجعه حضوری و گرفتن مجوز ندارند از طریق ثبت نام و شارژ موجودی حساب کاربری خود در سایت " تهران من " میتوانند وارد محدوده طرح های ترافیکی شوند: طرز استفاده سامانه تهران من

دارندگان خودروهایی که قصد تردد در محدوده‌های ترافیکی شهر را دارند باید داخل این سامانه اطلاعات خود را ثبت کنند. این سامانه به سامانه سایر سازمان‌ها همچون ثبت احوال و... متصل است و لازم است افراد اطلاعات خود را به طور دقیق و کامل وارد کنند تا مشکلی در تأیید آنها ایجاد نشود. شهروندان می‌بایست در هنگام ثبت اطلاعات خود صبر داشته باشند اما اگر به هر دلیلی نتوانستند اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند، می‌توانند به دفاتر خدمات الکترونیک تهران شهر مراجعه کرده و حضوری ثبت نام کنند.

بنابر این ضروری است کلیه دارندگان وسایل نقلی شخصی ساکن تهران و همچنین ساکنان دیگر شهرها که با خودروی شخصی قصد سفر به تهران را دارن ، قبل از ورود به حلقه اول و حلقه دوم در سامانه «تهران من» ثبت‌نام کرده باشند و حساب آن‌ها به میزان کافی، موجودی داشته باشد. دارندگان خودرو برای دریافت پیامک هشدار و مهلت یک ماهه باید داخل تهران من ثبت نام کنند و این پیامک ها هیچ گونه هزینه ای برای شهروندان ندارد.

نمایش بیشتر

ثبت نظر درباره «طرح ترافیک تهران برای سال 1400»

برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید


ورود به سایت