ساعت و محدوده طرح ترافیک تهران | آسمونی
کد مطلب: 2815 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
طرح ترافیک تهران برای سال 1400

طرح ترافیک تهران برای سال 1400

در این بخش از آسمونی، ایام، محدوده و ساعات شروع و پایان طرح ترافیک جدید سال 1400 را مشاهده می کنید.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

با گسترش شهر‌ها و و سایل نقلیه عمومی، مدیران شهری به این نتیجه رسیدند که میزان رشد راه‌های شهری به نسبت اتومبیل‌ها به گونه ای نیست که از ترافیک پرتراکم جلوگیری کند از این روی به مرور موضوع محدوده طرح ترافیک در شهر‌ها شکل گرفت. به دنبال این تصمیم، شورای عالی ترافیک، حق عبور و تردد را در ساعات خاصی از روز برای خودرو های خاصی ممنوع کرد و این طرح را به عنوان طرح زوج و فرد معرفی کرد.

طرح ترافیک این قانون را مطرح می کند که حرکت کلیه خودروها، (به جز وسایل نقلیه عمومی، امدادی، نظامی، انتظامی)، در هسته مرکزی شهر ممنوع میباشد. براساس این قانون، تنها خودروهایی میتوانند در این نواحی تردد نمایند که دارای مجوز ورود به طرح ترافیک باشند. در نامه شورای عالی ترافیک به پلیس راهور تاکید شده مصوبات شورای عالی ترافیک شهرهای کشور پس از تصویب وزیر کشور برای تمام وزارتخانه‌ها، موسسات، سازمان‌های دولتی، نهادها و موسسات عمومی و خصوصی لازم‌ الاجراست.

ساعت طرح ترافیک 1400

طرح ترافیک از ساعت 08:30 تا 16 برقرار است. این طرح از ساعت 8:30 صبح شروع می‌شود و تا ساعت 16 ادامه دارد و از ساعت 14:30 بعد از ظهر نیز خروج به سمت سایر قسمت‌های شهر از این محدوده‌ ها آزاد است.

از تاریخ 10 آبان 1400 ساعت شروع اجرای طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا ازساعت 7:30 صبح است و از ساعت 17 خروج خودرو ها از طرح رایگان و آزاد خواهد بود.

ظرفیت طرح ترافیک امسال 103 هزار وسیله نقلیه است که از این 103 هزار خودرو، 63 هزار وسیله نقلیه به صورت سهمیه سالیانه است و به جانبازان، بیماران خاص، خبرنگاران، ادارات و ارگان‌های مربوطه داده می‌شود. مردم می‌توانند برای رزروز طرح از طریق سامانه اقدام کنند و تا ساعت 6 صبح روز بعد می‌توانند آن را لغو کنند.

در روزهای زوج (شنبه، دوشنبه، چهارشنبه) فقط خودروهای دارای پلاک زوج (اولین رقم از سمت راست) و در روزهای فرد (یکشنبه، سه شنبه) فقط خودروهای با پلاک فرد حق ورود به محدوده ی این طرح را دارند.  طرح ترافیک  پنجشنبه ها اجرا نمیشود.

محدوده طرح ترافیک 1400

محدوده طرح ترافیک 1400 تهران
محدوده طرح ترافیک 1400 تهران

محدوده طرح ترافیک 1400 از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان‌های شریعتی و 17 شهریور است. همچنین، طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی (ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه نواب و چمران محدود می‌ شود.

طرح ممنوعیت تردد شبانه

ممنوعیت تردد شبانه که از پاییز 1399 آغاز شده بود، همچنان پس از یک سال در بیشتر شهرهای کشور در حال اجراست. طرح محدودیت ترددهای شبانه هنوز در شهر تهران و سایر شهرهای قرمز ادامه دارد و تا زمان اتمام موج های کرونا ادامه لغو نخواهد شد. استاندار تهران تغییراتی را در طرح تردد شبانه  برای متقاضیان واکسن کرونا تعیین کرده است:

  • متقاضیان واکسن کرونا می توانند در ساعات ممنوعیت تردد شبانه به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.
  • افرادی که در این ساعات به مرکز واکسیناسیون مراجعه می کنند باید پلاک خودرو خود را به مراکز اعلام کنند.
  • شماره پلاک خودرو افراد  توسط مراکز واکسیناسیون به پلیس راهور ارائه می‌شود.

سامانه تهران من برای رفاه رانندگان تعبیه شد!

سامانه تهران من برای طرح ترافیک
سامانه تهران من برای طرح ترافیک

تهران من به منظور اطلاع رسانی به رانندگان ساکن تهران و انجام تعدادی از امور مربوط به طرح ترافیک آماده به خدمت میباشد. افراد برای ورود به طرح و پرداخت عوارض دیگر احتیاجی به مراجعه حضوری و گرفتن مجوز ندارند از طریق ثبت نام و شارژ موجودی حساب کاربری خود در سایت " تهران من " میتوانند وارد محدوده طرح های ترافیکی شوند:

طرز استفاده سامانه تهران من

دارندگان خودروهایی که قصد تردد در محدوده‌های ترافیکی شهر را دارند باید داخل این سامانه اطلاعات خود را ثبت کنند. این سامانه به سامانه سایر سازمان‌ها همچون ثبت احوال و... متصل است و لازم است افراد اطلاعات خود را به طور دقیق و کامل وارد کنند تا مشکلی در تأیید آنها ایجاد نشود. شهروندان می‌بایست در هنگام ثبت اطلاعات خود صبر داشته باشند اما اگر به هر دلیلی نتوانستند اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند، می‌توانند به دفاتر خدمات الکترونیک تهران شهر مراجعه کرده و حضوری ثبت نام کنند.

بنابر این ضروری است کلیه دارندگان وسایل نقلی شخصی ساکن تهران و همچنین ساکنان دیگر شهرها که با خودروی شخصی قصد سفر به تهران را دارن ، قبل از ورود به حلقه اول و حلقه دوم در سامانه «تهران من» ثبت‌نام کرده باشند و حساب آن‌ها به میزان کافی، موجودی داشته باشد. دارندگان خودرو برای دریافت پیامک هشدار و مهلت یک ماهه باید داخل تهران من ثبت نام کنند و این پیامک ها هیچ گونه هزینه ای برای شهروندان ندارد.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره طرح ترافیک تهران برای سال 1400 فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان های راز گورستان مخفی و سکوت پرستو, همچنین فعال در بخش‌های مُد و زیبایی و سینمایی بخصوص معرفی جدیدترین فیلم و سریال‌های کره‌ای داخل آسمونی

Educated in English
Interested in Korean

نمایش بیشتر

ثبت نظر درباره «طرح ترافیک تهران برای سال 1400»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 6 = ?