مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  58150 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تغییرات کوچک در طرح ترافیک 1400

تغییرات کوچک در طرح ترافیک 1400

طرح ترافیک از ساعت 08:30 تا 16 برقرار است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

ساعت طرح ترافیک سال 1400 تغییر کرده است.
طرح ترافیک از ساعت 08:30 تا 16 برقرار است.

به گزارش آسمونی، شهریار افندی زاده مشاور عالی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اظهار کرد: طرح ترافیک امسال مانند سال گذشته است و تنها دستخوش تغییرات کوچکی شده است. این طرح از ساعت 8:30 صبح شروع می‌شود و تا ساعت 16 ادامه دارد و از ساعت 14:30 بعد از ظهر نیز خروج به سمت سایر قسمت‌های شهر از این محدوده‌ها آزاد است.

تغییرات کوچک در طرح ترافیک 1400
تغییرات کوچک در طرح ترافیک 1400

وی ادامه داد: امسال نیز 20 روز رایگان به خودرو‌های پلاک تهران و 15 روز رایگان هم به خودرو‌های با پلاک شهرستان برای عبور از محدوده کنترل آلودگی هوا داده می‌شود. همچنین برای وسایل نقلیه‌ای که معاینه فنی برتر داشته باشد، 30 درصد تخفیف داده می‌شود.

افندی زاده درمورد افزایش 15 درصدی قیمت تعرفه‌های پایه گفت: شورای اسلامی شهر تهران هر سال نسبت به سال‌های گذشته یک نرخ تورمی را اعمال می‌کند، اما بسته‌های حمایتی به صورت یک ماهه، سه ماهه و شش ماهه که 10 تا 20 درصد تخفیف دارند، به منظور مساعدت اعمال شده است و مردم می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

او درباره‌ی رزروز طرح و مقدار ظرفیت آن اظهار کرد: وجود محدوده طرح ترافیک به دلیل بیشتر بودن تقاضا نسبت به عرضه است و وقتی ترافیک جمعیت در محدوده‌ی مرکزی افزایش پیدا کند ظرفیتی برای آن در نظر گرفته می‌شود.

او در ادامه گفت: ظرفیت طرح ترافیک امسال 103 هزار وسیله نقلیه است که از این 103 هزار خودرو، 63 هزار وسیله نقلیه به صورت سهمیه سالیانه است و به جانبازان، بیماران خاص، خبرنگاران، ادارات و ارگان‌های مربوطه داده می‌شود. مردم می‌توانند برای رزروز طرح از طریق سامانه اقدام کنند و تا ساعت 6 صبح روز بعد می‌توانند آن را لغو کنند.

وی در رابطه با اینکه شهرداری تهران برخلاف سال گذشته با کرونا انعطاف و سازگاری ندارد گفت: شهرداری تهران کاملا با کرونا هماهنگ بوده و طبق آمار و ارقام در صورت اجرای طرح تنها 5 درصد به تعداد مسافرین حمل و نقل عمومی اضافه می‌شوند و در صورت نبود محدودیت، سفر‌های غیر ضرور بیشتر می‌شود که باعث افزایش ترافیک و آلودگی هوا خواهد شد.

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره تغییرات کوچک در طرح ترافیک 1400 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تغییرات کوچک در طرح ترافیک 1400» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید