کد مطلب: 59658 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مکرون از تدوین طرح اروپایی برای مقابله با مهاجرت از افغانستان به اروپا خبر داد

مکرون از تدوین طرح اروپایی برای مقابله با مهاجرت از افغانستان به اروپا خبر داد

رئیس‌جمهور فرانسه خواستار تدوین طرحی از سوی اروپا برای مقابله با مهاجرت شهروندان از افغانستان شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از پولیتیکو، امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، در گفتگو با خبرنگاران تصریح کرد: برلین و پاریس به دنبال تدوین طرحی اروپایی برای مقابله با مهاجرت از افغانستان خواهند بود.

 امانوئل مکرون گفت: «ما باید هجوم غیرعادی مهاجران را پیش‌بینی کرده و از خودمان در برابر خطرات آن محافظت کنیم. قطعا اروپا به تنهایی نمی‌تواند پیامدهای شرایط فعلی را به دوش بکشد.»

مکرون گفت طرح آتی کشورهای اروپایی برای مقابله با هجوم مهاجران، هماهنگ‌سازی ملاک‌های محافظتی و همکاری با کشورهای ترانزیتی و میزبان نظیر پاکستان، ترکیه یا ایران» تمرکز خواهد داشت. رئیس‌جمهور فرانسه اعلام کرد که به همراه آلمان و سایر کشورهای اروپایی به دنبال پیاده سازی این طرح خواهد بود.

ساعاتی قبل‌تر از این خبر رسانه‌ها گزارش داده بودند مکرون با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس گفت‌وگو کرده است..

رئیس‌جمهور فرانسه از سازمان ملل متحد خواست به بحران افغانستان رسیدگی کند. او گفت ابتکارهای مشترک طی ساعات آینده، تدوین خواهند شد.

او گفت: «مداخله‌های نظامی ما قصد گرفتن جای حاکمیت مردم را ندارند و هدف مداخله‌های نظامی ما تحمیل دموکراسی از بیرون نیست، بلکه مقصود ما دفاع از ثبات بین‌المللی و امنیت خودمان است.»

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «مکرون از تدوین طرح اروپایی برای مقابله با مهاجرت از افغانستان به اروپا خبر داد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 7 = ?