کد مطلب:  64568  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آبله میمون بیخ گوش ایران است؛ تامین واکسن ضروری است

آبله میمون بیخ گوش ایران است؛ تامین واکسن ضروری است

آبله میمون علاوه بر آمریکا، اروپا و آفریقا به آسیا بخصوص به خاورمیانه هم رسیده بنابراین تامین واکسن آبله میمون امری ضروری است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، محمدرضا محبوب فر، کارشناس حوزه سلامت و بحران های محیطی اعلام کرد: «تشکیل کمیته اضطرار برای پیشگیری از ورود بیماری آبله میمون در کشور بسیار ضروری است. پیش بینی می‌شود، این بیماری سرنوشتی مشابه کرونا در پیش داشته باشد. به این معنی که در بازه‌ای دو ماهه، با گردشی وسیع در کشور، فرصت آلوده کردن شمار زیادی از افراد را بدست بیاورد.»

آقای محبوب فر ضمن اشاره به پروتکل های بهداشتی کرونا، تاکید کرد تمام مسافرانی که از کشورهای آلوده به آبله میمون وارد ایران می شوند می بایست مورد بررسی واقع شوند و کوچک ترین علامتی که ممکن است داشته باشند را سریعاً شناسایی کرده و آنها را قرنطینه نمایند.

همچنین می بایست تمام پروتکل های بهداشتی ویروس کرونا را همچنان رعایت کنیم. در صورت رعایت این پروتکل ها، از ابتلای آبله میمون هم جلوگیری به عمل می آید.

کارشناس حوزه سلامت و بحران های محیطی درباره واکسن آبله میمون اظهار کرد: «در کشورهای مختلف اقدام فوری در جهت خرید و انبار واکسن بیماری آبله میمون، در حال انجام است. در کشور ما نیز باید چنین اقدامی صورت بگیرد. ولی متاسفانه کوچکترین تصمیمی در جهت آینده نگری و پیشگیری از این بیمار خطرناک از طرف وزارت بهداشت گرفته نشده است. با توجه به تعاملات و ارتباطات جهانی بین کشورها، احتمال تشکیل یک اپیدمی خطرناک توسط این بیماری بسیار بالاست. بنابراین استفاده از روشی مطمئن برای پیشگیری از شیوع این بیماری کاملا ضروری است.»

طبق بیانات ایشان، متاسفانه با توجه به شیوع بیماری آبله میمون در 21 کشور دنیا، طبق پیش بینی های انجام شده، این بیماری ممکن است تبدیل به پاندمی 2022 شود.

محبوب فر در ادامه افزود: «شواهد امر این طور نشان می‌دهد که بیماری آبله میمون به مرزهای ایران نزدیک شده است. تصور خطرناک نبودن ابتلا به این بیماری در کشور از پایه اشتباه است. بنابراین مردم به عادی انگاری‌های ستاد کرونا و وزارت بهداشت درباره کنترل ویروس کرونا توجهی نکنند و همچون ماه‌های گذشته، با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی از شیوع این بیماری در کشور جلوگیری کنند.»

لازم به ذکر است که احتمال آلودگی نانوا و محیط نانوایی در انتشار بیماری آبله میمون بسیار دخیل است. بنابراین اگر اسکناس یا کارت بانکی آلوده به نانوا تحویل داده شود و نانوا آن را بگیرد و با همان دست نان به مردم تحویل دهد این ویروس به سرعت منتقل خواهد شد.

 

: برای دریافت مشاوره درباره آبله میمون بیخ گوش ایران است؛ تامین واکسن ضروری است فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

فارغ‌التحصیل از رشته کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آبادان
شیفته کتاب، سفر و دلخوشی‌های کوچک
Change YOURSELF; So You Have Done Your Part In Changing The WORLD! ✌

نظر خود را درباره «آبله میمون بیخ گوش ایران است؛ تامین واکسن ضروری است» در کادر زیر بنویسید :

8 - 2 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید