کد مطلب:  63160  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
صعود کانادا به جام جهانی بعد 36 سال

صعود کانادا به جام جهانی بعد 36 سال

تیم ملی فوتبال کانادا پس از 36 سال عدم حضور در رقابت های جام جهانی جواز حضور در جام جهانی 2022 قطر را کسب کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش اسمونی، تیم ملی فوتبال کانادا بامداد امروز 8 فروردین 1401 پس از برتری 4-0 در مقابل تیم ملی جامائیکا موفق شد برای دومین بار در طول تاریخ فوتبالش و پس از 36 سال ناکامی جواز حضور در جام جهانی 2022 قطر را کسب کند.

تیم ملی کانادا در برای اولین بار در سال 1986 در جام جهانی حضور پیدا کرد و در ان سال هر سه بازی خود در مقبل حریفان را واگذار کرد و حتی موفق به زدن یک گل هم نشد. اما در بامداد گذشته و در حضور 30 هزار تماشاگر موفق شد با شکست دادن تیم ملی جامائیکا به طور مستقیم جواز حضور در مسابقات جام جهانی 2022 قطر را کسب کند.

این اتفاق در حالی رخ داده است که یک دور از مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 قطر باقی مانده است و تیم ملی کانادا با کسب 28 امتیاز در صدر جدول کونکاکاف قرار گرفته است و اختلاف 6 امتیازی با آمریکا و مکزیک کار آن ها را برای کسب سهمیه تسهیل کرده بود.

در پایان لازم به ذکر است که سه تیم برتر در جدول انتخابی منطقه کونکاکاف به طور مستقیم راهی جام جهانی خواهند شد و تیم چهارم نیز راهی مرحله پلی آف برای کسب سهمیه در مقابل تیم برتر قاره اقیانوسیه خواهد شد.

: برای دریافت مشاوره درباره صعود کانادا به جام جهانی بعد 36 سال فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

نظر خود را درباره «صعود کانادا به جام جهانی بعد 36 سال» در کادر زیر بنویسید :

4 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید