کد مطلب:  60479 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
صدور ویزای توریستی ایران از سرگرفته شد

صدور ویزای توریستی ایران از سرگرفته شد

صدور ویزای توریستی ایران که به دلیل کرونا و توقف ۲۰ ماهه، ازسرگرفته شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، وزارت امور خارجه با شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزها در فروردین 1399 ، صدور ویزای توریستی را متوقف کرده بودوزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران ضمن موافقت رییس‌جمهور، از آغاز صدور صدور ویزای توریستی ایران خبر داد. در این مدت، تنها ویزای درمان، تجاری و تحصیلی برای اتباع خارجی صادر می‌شد و گردشگران اجازه سفر به ایران را نداشتند.

ستاد ملی کرونا صبح امروز ورود و خروج مستقیم و غیرمستقیم (گروهی ـ انفرادی) اتباع ایرانی و خارجی از/به مرزهای زمینی و هوایی با ارائه کارت واکسن، آزمایش PCR منفی و رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اول آبان‌ماه تصویب کرد.

سامانه صدور روادید از روز چهارشنبه، 5 آبان‌ 1400 برای گردشگران و آژانس‌های مسافرتی باز شد.

براساس دستورالعمل نحوه حضور گردشگران خارجی در شرایط کرونا در ایران، گردشگرانی که دو دُز واکسن کرونا زده‌ و گواهی منفی PCR  داشته باشند می‌توانند ویزای گردشگری دریافت کنند. تست PCR منفی برای گروه‌های سنی بالای 12 سال باید دارای اعتبار 96 ساعته باشد.

صدور ویزای ایران به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه https://evisa.mfa.ir امکان‌پذیر است. اتباع کشورهای آذربایجان، بولیوی، ترکیه، سوریه، لبنان، گرجستان، ارمنستان، ونزوئلا، مصر، مالزی و چین شامل قوانین لغو روادید می باشند.

نظر خود را درباره «صدور ویزای توریستی ایران از سرگرفته شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید