ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  71884 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
صدرنشینان لیگ و رکورد بردهای پیاپی

صدرنشینان لیگ و رکورد بردهای پیاپی

تیمی که بخواهد قدرت خود را به رخ رقیبان خود بکشد، ناچار است بازیهای نخست خود در لیگ را با برد پشت سر گذارد تا حساب کار به دست سایر رقبا بیاید.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

خط و نشان کشیدن برای رقبای قهرمانی از همان روزهای نخست لیگ، مساله کم اهمیتی به شمار نمی آید. هرچند که نتایج درخشان روزهای نخست لیگ، لزوما به معنی تداوم موفقیت ها و درخشش تا پایان لیگ و سرانجام قهرمانی نیست. مثلا پرسپولیس فصل 83-82 که تحت هدایت وینگو بگوویچ سه بازی نخست خود را برد و در این بازیا 14 گل هم وارد دروازه رقبا کرد، اما در پایان فصل حتی در بین چهار تیم برتر لیگ هم جایی نداشت. البته تیمهایی هم بوده اند که لیگ را مقتدرانه شروع کردند و خوب هم به پایان رساندند. مثل سایپا فصل 86-85 که چهار بازی اول خود در لیگ را برد و سرانجام هم قهرمانی لیگ را جشن گرفت. سپاهان هم از جمله تیمهایی بوده که معمولا لیگ را به خوبی شروع کرده است. البته در فوتبال ایران، فقط برد در سه بازی نخست لیگ، باعث می شود که این آمار را شروعی رویایی برای هر تیمی دانست. اما در فصلهای گذشته، هرگز سابقه نداشته که تیمی عدد 3 را پشت سر گذاشته و صاحب چهار برد پی در پی در لیگ شود.

از طرف دیگر حتی سابقه داشته که همین سپاهان، لیگ را با سه برد پیاپی شروع کرده و سرانجام مقامی بهتر از یازدهمی لیگ کسب نکرده است! همه این آمار و ارقام نشان می دهد که آمارهای ابتدایی لیگ، نمی تواند ضامن درخشش یک تیم در ادامه مسابقات باشد. با هم مروری داریم به آمار تیمها در سالهای اخیر لیگ و بررسی این که کدام تیمها بهترین شروع را در هر دوره لیگ داشته اند و سرنوشت این تیمها در پایان لیگ چه شده و مسابقات باشگاههای کشور را با چه عنوانی به پایان رسانده اند.

با دقت در این آمار مشاهده می کنید که تا قبل از این فصل لیگ، هیچ تیمی نتوانسته بود بعد از سه برد پیاپی، به چهارمین برد خود در لیگ دست پیدا کند و هفته چهارم برای این تیمها به هفته توقف و کشیده شدن ترمز بردهای پیاپی تبدیل شد!

 

فصل 90-89: صنعت نفت آبادان با 3 برد( صنعت نفت در انتهای لیگ، نهم شد)

فصل 91-90: ( هیچ تیمی در دو هفته نخست لیگ، دو برد کسب نکرد)

فصل 92-91: فجر سپاسی با 3 برد( رتبه فجر در پایان فصل: دوازدهم)

فصل 93-92: سپاهان و صبای قم با  2 برد( سپاهان در پایان فصل چهارم و صبا نهم شدند)

فصل 94-93: سپاهان با 3 برد( سپاهان در پایان فصل قهرمان لیگ شد)

فصل 95-94: سپاهان با 3 برد( سپاهان در انتهای فصل یازدهم شد.)

فصل 96-95( هیچ تیمی در دو هفته نخست لیگ صاحب دو برد پیاپی نشد)

فصل 97-96: پرسپولیس با 3 برد( پرسپولیس قهرمان این دوره از مسابقات شد)

فصل 98-97: پرسپولیس با 2 برد( پرسپولیس قهرمان این رقابتها شد)

فصل 99-98: پدیده با 3 برد( پدیده در این مسابقات عنوان ششم لیگ را کسب کرد)

فصل 00-99: گل گهر با 2 برد( گل گهر در این رقابتها پنجم شد)

فصل 01-00: استقلال و سپاهان با 3 برد( در پایان فصل استقلال قهرمان و سپاهان سوم شدند)

فصل 02-01: سپاهان با دو برد( سپاهان نایب قهرمان این دوره لیگ شد)

البته در فصل جاری لیگ برتر، سپاهان تمامی رکوردها را جابه جا کرد. اما از بد حادثه با کسر امتیاز رو به رو شد تا با وجود رکورد دست نیافتنی 5 برد پیاپی در 5 هفته نخست، در حال حاضر بیشتر از 11 امتیاز در لیگ نداشته باشد؛ چیزی معادل 3 برد و 2 تساوی در 5 هفته. با این حال تیمی که به چنین آماری دست یافته، می تواند قابلیت شکستن رکوردهای بیشتری را هم داشته باشد. هرچند سپاهانی در فصل جاری نشان دادند که چه در ایران و چه در آسیا این توانایی را دارند که حتی بدون مسابقه نیز به خود ببازند و کاری را انجام دهند که حتی رقبایشان قادر به انجام آن نیستند!

 

 

 

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره صدرنشینان لیگ و رکورد بردهای پیاپی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «صدرنشینان لیگ و رکورد بردهای پیاپی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید