مواردی که قبل از ازدواج باید در مورد آنها توافق کنید | آسمونی
کد مطلب: 61101 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
قبل از ازدواج در مورد چه موضوعاتی باید صحبت کرد؟

قبل از ازدواج در مورد چه موضوعاتی باید صحبت کرد؟

دراین مطلب به چند مورد از مطالبی که قبل از ازدواج باید در مورد آن ها صحبت کنید به اختصار میپردازم.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بنام یگانه عالم

اول باید با خود و طرف مقابل صادق باشید و گفتگویی صادقانه داشته باشید، درمورد علت دوست داشتن همدیگر. وقتی از طرف مقابل میپرسید چرا میخواهی با من ازدواج کنی؟ جوابی را بدهد که واقعیت دارد نه جواب ارمانی و کلیشه ای.

باید در مورد چیزهایی که باور دارید و ارزش های رابطه تان را تشکیل میدهند با هم مطرح کنید. چیزهایی که برایتان بسیار اهمیت دارد در مورد انها صحبت کنید. درمورد اعتقادات خود، در مورد تعهد و درمورد احترام گذاشتن. حتی در زمان وقوع اختلاف صحبت کنید. حتی درمورد بچه دار شدن و اینکه ایا بچه دار شدن برایتان مهم  است یا خیر با هم حرف بزنید. و همچنین تعداد فرزندان.

باید درمورد نحوه تصمیم گیری ها و میزان مشورت با هم حرف بزنید. زمانی که اختلاف نظر در تصمیم گیری ها وجود دارد چطور این مسئله را حل میکنند. و در مورد اینکه هدفتان از ازدواج چیست؟ ایا برای زندگی خود هدف گذاری کرده اید، صحبت کنید . سعی کنید در هنگام صحبت کردن خوب گوش دهید تا برایتان ابهام و سوالی باقی نماند.

سارا فلاحی

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره قبل از ازدواج در مورد چه موضوعاتی باید صحبت کرد؟ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی) مطلب خواندنی و آموزشی در زمینه های سبک زندگی، خانواده، همسرداری، فرزندداری، ازدواج، آداب، اخلاق و روانشناسی.

ثبت نظر درباره «قبل از ازدواج در مورد چه موضوعاتی باید صحبت کرد؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 9 = ?