کد مطلب:  61622 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
صادرات دام به کشور های همسایه متوقف شد

صادرات دام به کشور های همسایه متوقف شد

مدیر عامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور از توقف صادرات دام زنده به کشور های همسایه خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، افشین صدر دادرس، مدیر عامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور از توقف صادرات دام زنده به کشور های همسایه در راستای کنترل افزایش قیمت گوشت در داخل خبر داد.

وی در این خصوص بیان کرد: به نظر می رسد تبلیغات دلالان و واسطه گران بیشتر از قدرت دامداران است. تاکنون 2000 راس دام به کردستان عراق صادر شده و غیر از آن صادراتی صورت نگرفته است. امروز هم به ما خبر رسید که متاسفاته جلوی صادرات را گرفته اند.یعنی جوسازی عده ای دلال و واسطه گر منجر به توقف صادرات شد.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور ادامه داد: از اول آذر دام ها را به تدریج از دامداران خریداری کردیم. دام ها به قرنطینه رفته اند و برای آن هزینه شده و هزینه های دامپزشکی پرداخت شده است. از آن طرف هم از کشورهای خارجی که بازار هدف بودند پیش پرداخت ها گرفته و قرارداد بسته شده است .حالا نمی دانیم با این توقف صادرات چگونه باید به طرف خارجی و دامدار جواب دهیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: 10 میلیون راس دام مازاد در کشور داریم که صادرات 2000 راس در مقابل آن عددی نیست. این دام ها باید جذب شوند. کسانی که در این زمینه برنامه‌ریزی می‌کنند به این موضوع توجهی ندارند که اگر این دامهای مازاد از کشور خارج نشوند تولید کننده ضربه می خورد و سال آینده دامی نخواهیم داشت.

وی در پایان افزود :وقتی دامدار دامش را صادر نکرد و دام بر روی دستش ماند دلالان به هر قیمتی که تعیین کنند دامدار مجبور به فروش است. آنها دام را از دامدار ارزان می خرند و به مصرف کننده با هر قیمتی که می خواهند می فروشند.

: برای دریافت مشاوره درباره صادرات دام به کشور های همسایه متوقف شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «صادرات دام به کشور های همسایه متوقف شد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید