مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  59595 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ظهور بیماری واگیردار جدید در افریقا: اولین فوتی ثبت شد

ظهور بیماری واگیردار جدید در افریقا: اولین فوتی ثبت شد

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد که نخستین مورد از ابتلا به ویروس واگیردار "ماربورگ" در گینه، واقع در غرب آفریقا ثبت شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از یورونیوز، سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد که نخستین مورد از ابتلا به ویروس واگیردار "ماربورگ" در گینه، واقع در غرب آفریقا ثبت شده است. این سازمان خطر این بیماری را در این کشور و منطقه غرب آفریقا «زیاد» و در سطح بین‌المللی «کم» ارزیابی کرده است.

طبق اعلام دفتر سازمان جهانی بهداشت در آفریقا، ویروس بیماری ماربورگ که به خانواده ویروسی ابولا تعلق دارد، دو ماه پس از اعلام پایان اپیدمی ابولا در گینه، در این کشور مشاهده شده است.

فرد مبتلا که یکی از اهالی روستایی در مرز گینه و سیرالئون بوده، علائم بیماری را روز 25 ژوئیه نشان داده و چند روز پس از بستری‌شدن درگذشته است. پزشکان با آزمایش نمونه خون وی تأیید کرده‌اند که او به تب هموراژیک (تب خونریزی‌دهنده) ناشی از ویروس ماربورگ مبتلا بوده است.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت خواستار تلاش منسجم برای پیشگیری از انتقال بیماری و محافظت از دیگر اجتماعات شده است.

همچنین تیمی از کارشناسان این سازمان به یاری مقامات بهداشتی گینه شتافته‌اند که در حال بررسی سریع و کامل وضعیت هستند. مقامات بهداشتی گینه به‌منظور ارزیابی خطر، نظارت،‌ ارائه مراقبت‌های بهداشتی، و تدارک تجهیزات پزشکی نیروهای خود را این منطقه بسیج کرده‌اند. نظارت در مرز کشورهای همسایه نیز آغاز شده تا هرگونه مورد ابتلای احتمالی شناسایی شود.

به گزارش یورونیوز، ماربورگ، نوعی بیماری ویروسی نادر و خطرناک است که سبب تب و خونریزی داخلی در بیمار می‌شود. این بیماری که ویروس ‌آن بسیار شبیه ویروس ابولاست نخستین بار در دههٔ 1960 در شهرهای ماربورگ و فرانکفورت آلمان شناسایی و نامگذاری شد. این ویروس از راه تماس مستقیم با مایعات و ترشحات بدن انسان و حیوان نظیر خون، بزاق، قطرات تنفسی، ادرار و مدفوع و نیز تماس با اشیاء آلوده انتقال می‌یابد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره ظهور بیماری واگیردار جدید در افریقا: اولین فوتی ثبت شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ظهور بیماری واگیردار جدید در افریقا: اولین فوتی ثبت شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید