مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  62959 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شکایت از کسب و کار های اینترنتی هوشمند شد

شکایت از کسب و کار های اینترنتی هوشمند شد

بر اساس اعلام رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت فرآیند ثبت شکایت هوشمند از کسب و کارهای اینترنتی آغاز شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، علی رهبری، ئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم رونمایی از سامانه هوشمند رسیدگی به شکایات از کسب و کار های اینترنتی و داوری جمعی برخط یا به اختصار CODR اعلام کرد: با استفاده از سامانه هوشمند رسیدگی به شکایات از کسب و کارهای اینترنتی و داوری جمعی بر خط (codr) مردم پیش از خرید اینترنتی کالا می‌توانند اطلاعات شناسنامه‌ای و تخلفات را بررسی کنند.  

وی با تاکید بر اینکه در صورت پایین بودن اعتبار فروشگاه اینترنتی مورد نظر بهتر است از گزینه پرداخت در محل استفاده کنید گفت: اما اگر بعد از خرید مشکلی ایجاد شد، مشتری می‌تواند در همان بخش اطلاعات شناسنامه‌ای اینماد گزینه ثبت شکایت را انتخاب کند و وارد مسیر شکایت شود.

بر اساس اظهارات رهبری تعرفه داوری شکایت بین 2  تا 20 درصد خواهد بود که ابتدا شاکی و در نهایت متخلف باید آن را پرداخت کند که در این صورت از شکایت صوری جلوگیری خواهد شد.

رهبری با اشاره به فعالیت 35 داور، اظهار کرد: نسبت شکایات به تعداد فروش هم به زودی اضافه خواهد شد. اما این سامانه برای بعد از خرید است تا به صورت الکترونیکی به شکایات رسیدگی و اختلاف حل شود.  

وی با اشاره به این امر که رسیدگی به شکایات از طریق این سامانه بین 3 تا 21 روز انجام شود، تصریح کرد: الزام قانونی اخذ نماد اعتماد الکترونیک به بیش از 10سال پیش مربوط است و از سال 1391 شورای امنیت کشور ارائه درگاه پرداخت را به دریافت نماد الکترونیک منوط کرده است. فاز دوم این الزام از آذر ماه امسال اجرا شده که دریافت درگاه پرداخت مشروط به داشتن نماد الکترونیک شده است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره شکایت از کسب و کار های اینترنتی هوشمند شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «شکایت از کسب و کار های اینترنتی هوشمند شد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید