مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  61989 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شکایت برخی ایالت های آمریکا از گوگل

شکایت برخی ایالت های آمریکا از گوگل

بر اساس اخبار منتشر در رسانه های آمریکایی، ایالت‌های تگزاس، ایندیانا و واشنگتن و منطقه کلمبیا از گوگل به دلیل نقض حریم خصوصی کاربران شکایت کردند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، کارل راسین، دادستان کل واشنگتن دی سی با انتشار یک بیانیه رسمی از شکایت برخی از ایالت های آمریکا از کمپانی گوگل خبر داد.

در این بیانیه آمده است:

 

 گوگل مصرف کنندگان را فریب داده تا باور کنند تغییر تنظیمات حساب و دستگاهشان به مشتریان اجازه می‌دهد از حریم خصوصی خود حمایت کرده و اطلاعات شخصی که این شرکت می‌تواند به آنها دسترسی پیدا کند را کنترل کنند. با این حال گوگل به شکل نظام‌مند به کنترل مصرف کنندگان و سود بردن از اطلاعات مشتریان ادامه می دهد. چنین شیوه‌ای نقض آشکار حریم خصوصی مصرف کنندگان است.

همچنین کن پاکستون، دادستان کل ایالت تگزاس در اظهار نظری مشابه عنوان کرده است: گوگل با ادامه ردیابی موقعیت مکانی کاربران حتی زمانی که به دنبال جلوگیری از ردیابی شدن هستند، آنها را فریب داده است. گوگل تنظیمات "تاریخچه مکان" دارد و به کاربران اعلام کرده که اگر آن را غیرفعال کنند دیگر مکانهایی که رفته‌اند در آن ذخیره نمی شود. اما گوگل از طریق تنظیمات و روشهای دیگری که افشا نکرده است، به ردیابی موقعیت مکانی کاربران ادامه می دهد.

اما در نقطه مقابل خوزه کاستاندا، سخنگوی گوگل به دفاع از این شرکت پرداخته است و در یک اظهار نظر رسمی عنوان کرده است: دادستانهای کل بر مبنای ادعاهای نادرست و اظهارات قدیمی درباره تنظیمات ما، پرونده شکایتی را دنبال می‌کنند. ما همواره قابلیتهای حریم خصوصی را در محصولاتمان قرار داده و کنترلهای قوی برای اطلاعات موقعیت مکانی فراهم کرده‌ایم. ما با قاطعیت از خودمان دفاع کرده و این باور اشتباه را تصحیح می‌کنیم.

باب فرگوسن، دادستان کل واشنگتن در سال 2020 اعلام کرده بود که شرکت گوگل حدود 150 میلیارد دلار از تبلیغات درآمد داشته است.

البته لازم به ذکر است که دفتر آقای فرگوسن روز دوشنبه 4 بهمن 1400 اعلام کرده بود که اطلاعات موقعیت مکانی برای کسب و کار تبلیغات گوگل حیاتی است. در نتیجه این شرکت انگیزه مالی برای مجاب کردن کاربران برای عدم جلوگیری از دسترسی به این اطلاعات دارد.

ایالت آریزونا نیز در ماه مه سال 2020 شکایت مشابهی علیه گوگل بر سر جمع آوری اطلاعات مکانی کاربران مطرح کرده بود و این شکایت همچنان معلق مانده است و نتیجه آن نامشخص است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره شکایت برخی ایالت های آمریکا از گوگل فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «شکایت برخی ایالت های آمریکا از گوگل» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید