کد مطلب: 60770 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شناسایی بیماری سندروم درد خاورمیانه

شناسایی بیماری سندروم درد خاورمیانه

مجله علمی نیچر یک مقاله درباره یک بیماری بسیار شببیه به روماتیسم مفصلی (آرتریت روماتوئید) تحت عنوان سندروم درد خاورمیانه منتشر کرده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، مجله علمی نیچر یک مقاله درباره یک بیماری بسیار شببیه به روماتیسم مفصلی (آرتریت روماتوئید) تحت عنوان سندروم درد خاورمیانه منتشر کرده است.

در این مقاله از کمبود ویتامین D3 به عنوان عامل ایجاد کننده این بیماری یاد شده است. یکی از مهمترین راه های جذب ویتامین D3، جذب نور خورسبد است و از پرتو های نور خورشید به عنوان یکی از بهترین روش های جذب این ویتامین یاد می شود.

اما نکته بسیار جالبی که در این مقاله به آن اشاره شده است این است که با وجود تابش مستقیم آفتاب که دارای سطوح بالایی از اشعه ماورای بنفش است در بیشتر نقاط منطقه خاورمیانه، این بیماری در خاورمیانه بیشترین تعداد بیمار گزارش شده را دارد.

محققان مصری بر اساس آماری که از سال نوامبر سال 2014 تا دسامبر 2019 از تمامی بیمارستان های مصر و عربستان سعودی به دست آورده اند به این نتیجه رسیده اند مواردی که قبلا تحت عنوان رماتیسم مفصلی تشخیص داده شده بودند ممکن است دچار همین عارضه شده باشند و با بررسی مجدد این بیماران این فرضیه آنها تایید شد و متوجه شدند که بیماری آنها کاملا با علائم روماتیسم مفصلی مطابقت ندارد.

در بخش دیگری از این مقاله به ارتباط این بیماری شبه آرتروز با الودگی اشاره شده است و پیوند این دو را با هم پیچیده خوانده است.

در این مقاله به مطالعات قبلی این نشریه درباره تاثیر کمبود ویتامین D و آلودگی فلزات سنگین انند کادمیوم و سرب نیز اشاره شده است و محققان معتقداند میان جذب ویتامین D و وجود فلزات سنگین مانند کادمیوم ارتباط نزدیکی وجود دارد.

لازم به ذکر است که چون تمام مبتلایان به این بیماری اهل کشور های خاورمیانه هستند این عارضه به این نام خوانده می شود و به آن معنی است که این بیماری خاص فقط محدود به یک ناحیه جغرافیایی نیست و ممکن در نقاط دیگر جهان نیز مشاهده شود.

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار

علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای

آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «شناسایی بیماری سندروم درد خاورمیانه»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 7 = ?